Oceněný spisovatel: Zvládli bychom desítky tisíc muslimů. Chápu, že chtějí do Evropy, taky bych nechtěl do Libanonu

8. 8. 2017 9:44

Spisovatel Marek Šindelka se domnívá, že Česko by zvládlo desítky tisíc muslimů. Uvedl to alespoň v rozhovoru s Pavlem Štruncem pro server Info.cz.

Oceněný spisovatel: Zvládli bychom desítky tisíc muslimů. Chápu, že chtějí do Evropy, taky bych nechtěl do Libanonu
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Rakousko, muslimové

Šindelka, jenž je autorem oceňovaného románu Únava materiálu na motivy migrační krize, se domnívá, že přijetí velkého množství migrantů zvládla naše země již v 90. letech, když přijala tisíce stoupenců muslimské víry z Balkánu. Pro Čechy v současné době však není pochopitelné, co je to být uprchlíkem. „Bohužel nebo bohudík. Žijeme v luxusním světě. Mezní situace nám nehrozí. Náš prezident nám neshazuje na hlavu špinavé bomby,“ podotkl a poukazoval na náš blahobyt. „Nikdo nám neohrožuje základní životní jistoty,“ sdělil.

Šindelka pak podotkl i to, že chápe, že lidé prchající ze svých zemí nekončí v prvních bezpečných zemích, jak by měli. „Také bych nešel do Libanonu. Šel bych také do Evropy,“ zmínil s tím, že pokud daný člověk chce se svým životem něco dělat a neskončit jen v uprchlickém táboře, není de facto jiná možnost. 

„Nemůžeme si hrát na to, že se nás to netýká a nikdy nebude. Dialog by měl být otevřený. Nemůžeme přijmout všechny, ale nemůžeme zároveň očerňovat všechny lidi, že jsou násilníci,“ podotkl. „To, že lidé utíkají ze Sýrie, neznamená, že nás přicházejí bombardovat. Touží po bezpečném světě. Každý chce žít v bezpečném světě. Poctivě chce mít mír pro svoji rodinu,“ sdělil. V této souvislosti zkritizoval politiky a informovanost, která se lidem dostávala.

Podle Šindelky je nepochopitelná rétorika předsedy SPD Tomia Okamury, který je podle něj příkladem multikulturalismu. Jeho jednání de facto doslova přirovnává ke grotesce švejkovských rozměrů. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

13:10 Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

ParlamentníListy.cz se zřejmě jako jediné médium snaží pečlivě mapovat finanční prostředky, které ka…