Oceňované pražské divadlo končí. Kvůli nízkým dotacím

29.07.2012 21:33

Pražské komorní divadlo v Divadle Komedie končí. V úterý odehraje poslední hru, kterou bude Hodina, ve které jsme o sobě nevěděli. Divadlo končí po deseti letech působení kvůli grantům.

Oceňované pražské divadlo končí. Kvůli nízkým dotacím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Pražské komorní divadlo dostalo od města dvakrát čtyřletý grant. Následně v roce 2008 požádalo o další. Mělo jít o desetimilionové částky, mezi lety 2010 až 2013 mělo postupně získat 17,5 milionu korun, 18,4 milionu, 19 milionů a následně 20 milionů.

Jenže o rok později pražské zastupitelstvo schválilo nižší dotace, a tak se scéna dostala do finančních problémů. Proto v úterý odehraje svoji poslední derniéru – hru s názvem Hodina, ve které jsme o sobě nevěděli od Petera Handkeho.

Granty pro divadla se zmenšily všem, podle odborné veřejnosti si však tato scéna zasloužila zachovat stejně vysoké. Původně se zastupitelé snažili snížit příspěvek už loni, a to skoro o milion korun. Šéf divadla Dušak Pařízek však prohlašoval, že na provoz to zdaleka nestačí, a tak se grant navýšil zpět. Praha pak slibovala, že se další peníze možná najdou později, to se však nestalo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…