Ochladí se a migrantů ubude, tvrdilo se. A zde jsou neuvěřitelná čísla za posledních 24 hodin

08.10.2015 16:11

Makedonie čelí nové vlně přílivu migrantů, jen za posledních 24 hodin do země z Řecka vstoupilo 10 000 běženců. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na makedonské ministerstvo vnitra. Policie musela povolat posily, aby se jí dařilo situaci zvládnout. Rekord ze začátku září nicméně překonán nebyl – tehdy to bylo 12 000 vstupů za 24 hodin.

Ochladí se a migrantů ubude, tvrdilo se. A zde jsou neuvěřitelná čísla za posledních 24 hodin
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

„Očekáváme, že tato obrovská migrační vlna bude pokračovat i v nadcházejících dnech,“ uvedl mluvčí ministerstva vnitra. V minulých dnech se počet migrantů vstupujících do země pohyboval od 3 000 do 5 000.

Od začátku tohoto roku vstoupilo do Evropy zhruba 630 000 migrantů. Uvedl to před pár dny šéf evropské agentury Frontex Fabrice Leggeri. Frontex koordinuje ochranu vnějších hranic Evropské unie. Více než polovina z běženců se do EU dostala z tureckého pobřeží, odkud dále zamířila právě přes balkánské země a Maďarsko do západní Evropy, zejména do Německa.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

20:03 Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální de…