Očištěný Bárta se chce postavit do čela Věcí veřejných

19. 12. 2012 18:17

Vít Bárta se bude ucházet o křeslo předsedy Věcí veřejných. Vyhoví tak řadě nominací, které podle svých slov obdržel od regionálních organizací strany. Ke kandidatuře na šéfa VV se rozhodl po zveřejnění rozsudku odvolacího soudu, podle kterého se nedopustil uplácení někdejších stranických kolegů Kristýny Kočí a Jaroslava Škárky. Bárta to oznámil na podvečerní tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.

Očištěný Bárta se chce postavit do čela Věcí veřejných
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Podle exministra dopravy byly Kočí a Škárka "loutky", které ho měly diskreditovat ve snaze očistit ministerstvo od stavební lobby, která předražuje nejen dálnice. "Proto jsem se na základě tohoto rozsudku a jeho komentáře rozhodl vyhovět řadě nominací, které jsem dostal od klubů z VV," řekl Bárta. Na šéfa strany bude kandidovat se snahou zlevnit potraviny a výstavbu dálnic. Bárta tak spojí dvě oblasti, kterým se při svém politickém angažmá věnuje či věnoval.

Poslance prý neuplácel

Bárta byl nepravomocně odsouzen za korupci. Podle soudce měl uplácet Kočí a Škárku tím, že jim nabídl finanční půjčky za podmínek výhodnějších než jsou běžně na bankovním trhu. Odvolací soud ovšem nařídil případ znovu projednat. Bárta podle rozhodnutí soudu rozhodně poslance neuplácel - není žádný důkaz, že nešlo o půjčky, jak se Bárta hájil. Rozhodnutí soudu zveřejnil server IHNED.cz.

Dosavadní předseda malé sněmovní strany Radek John na konci října oznámil, že už stranu vést nechce. Bývalý ministr vnitra začal pracovat ve vydavatelství mediálního magnáta Jaromíra Soukupa. Bárta je významným sponzorem strany a bývá označován za hlavní mozek VV.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Lidový“ Petr Fiala si uřízl ostudu. Zveřejnil FOTO z domácích prací

11:00 „Lidový“ Petr Fiala si uřízl ostudu. Zveřejnil FOTO z domácích prací

Předseda ODS Petr Fiala na svůj facebookový profil přidal novou fotku, kde se rozhodl ukázat jinou t…