Očkování, covid, nátlak. Vzbouření studenti na univerzitě. Šéfka Trikolory zveřejnila korespondenci

03.12.2021 19:57 | Ze sítí

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková se postavila za studenty Masarykovy univerzity Brno, kteří vedení poslali předžalobní výzvu kvůli tlaku na vakcinaci proti covidu-19. Korespondenci se studenty zveřejnila na svém facebookovém profilu.

Očkování, covid, nátlak. Vzbouření studenti na univerzitě. Šéfka Trikolory zveřejnila korespondenci
Foto: Screen Prima CNN
Popisek: Zuzana Majerová v předvolební Partii

„Vzhledem k tomu, že vždy hraji s otevřeným hledím, zveřejňuji zde korespondenci mezi mnou a studenty Masarykovy univerzity, které v jejich konání plně podporuji, ráda pomohu a stojím za nimi,“ poznamenala Majerová Zahradníková.

„Milí studenti, rebelové! Nevím, jaké zastáváte politické názory, i v tom se třeba můžeme shodovat, ale klidně také lišit, nicméně je zcela jasné, že se shodujeme v pohledu na lidské a občanské svobody. Usuzuji tak z toho, že jste vedení Masarykovy univerzity poslali předžalobní výzvu kvůli tlaku na vakcinaci proti covidu-19 a vyžadování pravidelných testů od těch vysokoškoláků, kteří očkování nepodstoupí. To vše proto, že se Vám nelíbí povinnost vkládat informace o očkování, prodělané nemoci nebo testu do informačního systému, kde údaje uvidí vyučující, respektive, že splnění povinnosti je podmínkou účasti na prezenční výuce,“ píše Majerová Zahradníková studentům.

„Píšu Vám nejen proto, abych Vás jménem svým i jménem Trikolory podpořila, nýbrž také proto, pokud o to budete stát, abych Vám i Vaší advokátce nabídla právní pomoc našeho právního a ústavního experta doc. Zdeňka Koudelky. Jsme na Vaší straně,“ dodala Zahradníková, jíž studenti již také odpověděli.

Anketa

Necháte/nechali byste očkovat své malé dítě proti covidu-19?

12%
84%
hlasovalo: 42803 lidí
„Vážená paní předsedkyně, neskutečně si vážíme Vaší podpory. Je povzbuzující vědět, že nejsme jediní, kterým tato situace není lhostejná. Jen bychom ještě osvětlili situaci,“ píší studenti MU.

„V moment, kdy jsme se my studenti dozvěděli o tom, jaká opatření začnou na našich fakultách od 22. 11. 2021 platit, poslali jsme za skupinu studentů dopis panu rektorovi a děkanům, kde jsme vyjádřili naši nespokojenost. Vedení nereagovalo. Byli jsme proto nuceni tuhle situaci řešit předžalobní výzvou, která udělala veliký rozruch, zejména ten mediální. Našim požadavkem je zrušení zmíněného ONT systému (tedy vkládání jakýchkoliv zdravotních informací do ISu). Co se týče testování, zastáváme ten názor, že se buď budou testovat všichni (vzhledem k tomu, že i očkovaní mohou virus šířit), anebo nikdo. Zatím ještě čekáme na reakci univerzity na naši předžalobní výzvu. V případě, že naše požadavky nebudou vyslyšeny, budeme situaci řešit soudní cestou a tehdy velice rádi využijeme Vaší nabídky v podobě právní pomoci. Budeme Vás tedy v případě potřeby informovat,“ uzavírají studenti a děkují Majerové Zahradníkové za nabídku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

8:24 Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

Hostem úterních Událostí, komentářů byl premiér Petr Fiala. Nejdříve oznámil, že co bude s vyhláškou…