Od Hitlera Evropu osvobodily USA. Mám od dětí vyřídit, že tu nechtějí komunisty, řádila u Jílkové učitelka. Teď dostala policejní ochranu

28.02.2016 8:11

Brněnská učitelka Petra Štěpánová odsoudila ve čtvrtečním pořadu Máte slovo Michaely Jílkové na ČT ruského prezidenta Vladimira Putina. Nyní žádá policejní ochranu. Píše to server Echo24.cz.

Od Hitlera Evropu osvobodily USA. Mám od dětí vyřídit, že tu nechtějí komunisty, řádila u Jílkové učitelka. Teď dostala policejní ochranu
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace
reklama

Poté, co Štěpánová v pořadu odsoudila komunismus a Putinovu agresivní politiku, strhla se mela. Kromě toho, že se dočkala vulgární nadávek, přišly také výhrůžky fyzickou likvidací. Z toho důvodu požádala žena o policejní ochranu. Své názory však ale měnit nehodlá. 

„Chvíli po odvysílání se ozvali potrefení komunisté. Lidé mi telefonovali, psali vulgární maily, někteří mi dokonce vyhrožovali fyzickou likvidací. Nakonec jsem všechno nahlásila na policii a požádala ji o ochranu,“ uvedla Štěpánová pro server Echo24.cz. Tyto reakce vnímá Štěpánová jako důsledek našeho přístupu ke komunismu. Podle ní je nutné, aby se Češi vypořádali s komunisty vlastním „norimberským procesem“. V pořadu také vyzvala předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska o zrušení komunistické strany. „Jde o život a toho máme plné zuby,“ řekla.

Původní text ZDE

Štěpánová ve čtvrtek v pořadu Putina přirovnala k některým dětem, jež se chovají agresivně ke svému okolí. Spojené státy naopak pochválila za osvobození Evropy od agresora Hitlera za druhé světové války. V pořadu také uvedla některé názory, které dle ní kolují mezi školáky. Když se jich prý ptala, co má v televizi říct, sdělili jí například to, aby vyřídila, že nechtějí komunismus. Zřejmě i kvůli těmto slovům si také vysloužila petici, jež má prošetřit její výukové metody.

VYSTOUPENÍ UČITELKY V "MÁTE SLOVO" ZDE

Štěpánovou za její vystoupení v pořadu však nepochválil ani mediální analytik Jiří Mikeš. „Kdo byl úplně mimo mísu, té jsem se zhrozil, to byla učitelka Štěpánová. To bylo něco tak strašného. To jsem si říkal: Tak tohle učí ty naše děti, vnuky? Tak to jsme to teda dopracovali,“ uvedl Mikeš pro ParlamentníListy.cz. „Ty děti si vůbec nepamatují, co to byl komunismus a hlavně je vůbec nezajímá. Ty zajímá, co si koupí a jakou hudbu budou poslouchat, na jaký film půjdou… Ty zatím nezajímá nějaká Amerika nebo Rusko,“ dodal analytik. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

22:11 Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

Sobotní večer je vysílání ČT 24 kompetně věnováno kauze ruského podílu na výbuchu muničáku ve Vrběti…