Od Klause st. zahřmělo na Člověka v tísni: Jak komunisté!

21.05.2019 13:07

Bývalý europoslanec Ivo Strejček se v komentáři zveřejněném na serveru Institutu Václava Klause vyjádřil k mediálnímu vzdělávání Člověkem v tísni. Podle jeho slov jde o další indoktrinaci studentů.

Od Klause st. zahřmělo na Člověka v tísni: Jak komunisté!
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus
reklama

„20. května začínají na českých středních školách tzv. týdny mediálního vzdělávání, které jsou studentům exportovány tzv. nevládní neziskovou společností Člověk v tísni. Její aktivisté, a s nimi spřátelení novináři, se hodlají rozjíždět do českých škol s cílem naučit studenty ‚orientaci ve světě‘ a předat jim ‚znalosti a dovednosti s mediálním vzděláváním‘,“ uvedl Strejček s tím, že nejde však o nic jiného než o další ideologickou indoktrinaci českých středoškoláků. A podle něj je nutné ji zcela zásadně odmítnout. 

Anketa

Je dobře, že Babišova vláda přidává důchodcům a dětem?

hlasovalo: 7168 lidí

Původní text ZDE.

„Na základě dlouhodobých zkušeností s názory Člověka v tísni víme, co budou při ‚výuce‘ středoškolákům ‚vštěpovat‘. Samozřejmě pouze to, že studenti jsou neustále vystavováni jakýmsi neurčitým, zato však údajně velmi účinným mediálně-demagogickým manipulacím tu Rusů, tu Číňanů, tu xenofobů – prostě lžím přicházejícím od lidí, kteří to s ‚naší EU nemyslí dobře‘,“ uvedl Strejček a rázně uvedl, že studenti by neměli být oběťmi indoktrinací obskurních hlasatelů „nových pořádků“. 

„Mají se věnovat češtině, cizím jazykům, matematice, fyzice, chemii, dějepisu a zeměpisu – nemají být vystavováni ‚nalejvárnám‘, které se od těch komunistických liší pouze tím, že probíhají v moderních kulisách,“ uvedl.

„Kdyby se totiž studenti učili to, co se skutečně učit mají, kdyby pedagogové vahou vlastní síly osobnosti trvali na výuce odfiltrované od jakékoliv politiky, pak by dnešní mladá generace měla k dispozici širokou paletu takových znalostí a dovedností, které by jim snadno umožnily orientovat se ve světě bez pomoci jakýchkoliv aktivistických agitátorů a bez nutnosti účastnit se na ‚politických školeních‘ v lekcích jakéhosi mediálního vzdělávání. Prostě, chodit se má do školy učit, ne se o pátcích poflakovat po městech a maskovat to účastí na ‚školních stávkách pro klima‘,“ řekl Strejček. 

A zároveň si do Člověka v tísni rýpnul. „Kdyby chodili více do školy a méně do škol prosazovali svoje politické agitky, věděli by, že když studenty na svých webových stránkách vyzývají, aby pořizovali dokumentaci z toho, ‚jak Vaše debata s hostem či seminář probíhali‘, se ve slově ‚probíhaly‘ píše tvrdé ‚y‘. V době mediálního vzdělávání, bohužel i pro Člověka v tísni, stále platí: ty debaty probíhaly, proto tvrdé y. Holt, chce to více gramatiky,“ uzavřel Strejček.

ParlamentníListy.cz se obrátily na Člověka v tísni s nabídkou nekrácené reakce na stanovisko Ivo Strejčka. Nezisková organizace prostřednictvím své mediální koordinátorky návrh redakce odmítla a odkázala na oficiální podklady.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to ještě nevíte... Česko zavřené, Babiš a Prymula domluvili. A ozvaly se ještě horší věci

14:10 A to ještě nevíte... Česko zavřené, Babiš a Prymula domluvili. A ozvaly se ještě horší věci

Na dnešní vyhlášení lockdownu už zareagovalo více než dost osobností s mnoha výtkami a poznámkami. P…