Od začátku jsem si říkal, že to bude další sr*čka... Faltýnek se rozjel, když došlo na reportáž Slonkové

8. 12. 2018 9:41

Šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek v rozhovoru pro MF Dnes uvedl, že až v hnutí ANO skončí Andrej Babiš, skončí i on. Rozhodně také odmítl, že by Andrej Babiš měl nějaký střet zájmů.

Od začátku jsem si říkal, že to bude další sr*čka... Faltýnek se rozjel, když došlo na reportáž Slonkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vernisáž obrazů Jaroslava Faltýnka nazvaná Staří blázni jsou bláznivější než mladí. Součástí byla i charitativní dražba

Úvodem Faltýnek hovořil o kauze Čapí hnízdo, kdy se podle něj žádný dotační podvod nestal. „Policie nebo státní zástupce k tomu dojde,“ poznamenal Faltýnek. „My na tuto hru s kauzami na zakázku nechceme přistoupit. Vezměte si teď stávající kauzu střetu zájmů a evropské dotace. V minulé Sněmovně byl proti naší vůli přijat takzvaný lex Babiš, poprvé v historii České republiky zákon proti konkrétní osobě. Ať si každý říká, co chce, bylo to tak. A pan Babiš se tomu zákonu podřídil,“ podotkl dále Faltýnek. 

Na otázku, zda jej osobně ještě politika baví, odpověděl vyhýbavě. „Nemůžu na to odpovědět tak, jak bych chtěl,“ sdělil Faltýnek s tím, že upřímná odpověď by nebyla dobrá. 

Anketa

Jak jste spokojeni s vládnutím koaliční vlády hnutí ANO a ČSSD?

hlasovalo: 16664 lidí
Své pak řekl i k současné vládní koalici. „Ještě trochu znám situaci uvnitř ČSSD, tak do určité míry tomu jejich postoji rozumím. Ale na rovinu říkám, že se mi nelíbil. Očekával jsem aktivní přístup. Nicméně v politice je důležitý výsledek,“ poznamenal k odchodu ČSSD ze sálu při hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše. 

Sám Faltýnek onu nahrávku se synem Andreje Babiše, jež rozpoutala vládní krizi, neviděl. „Všichni mi vyčítají, jak to, že sis to nepustil, ale mě to opravdu nezajímá. Vím, že je to další pokračování této uměle vytvořené kauzy, tak proč bych tím měl trávit čas,“ dodal s tím, že si od začátku říkal, že to bude další sračka. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …