Odboráři a ČSSD budou dnes jednat o prioritách budoucí vlády

20.11.2013 6:53

Odboráři a vedení ČSSD budou dnes jednat o prioritách budoucí vlády. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) už dřív zveřejnila svých pět hlavních požadavků, které na budoucí kabinet má. Patří mezi ně mimo jiné opatření ke zvýšení zaměstnanosti a k podpoře hospodářského růstu.

Odboráři a ČSSD budou dnes jednat o prioritách budoucí vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vyjednávací týmy ČSSD a KDU-ČSL
reklama

Předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka už dřív řekl, že by s odboráři i zaměstnavateli o nové vládě rád diskutoval. Se šéfem Asociace samostatných odborů Bohumírem Dufkem se sešel už začátkem listopadu. Kromě Dufka by dnes do Lidového domu měli dorazit předáci ČMKOS. Povede je Jaroslav Zavadil, který byl volebním lídrem ČSSD v Praze a dostal se do sněmovny. Slíbil, že funkci šéfa největší odborové centrály v zemi kvůli práci poslance opustí. Udělá to v pátek.

Pět požadavků

ČMKOS své požadavky na novou vládu zveřejnila už před volbami. Žádala obnovení a posílení dialogu mezi kabinetem, odbory a zaměstnavateli, zrušení reforem předchozí vlády, boj proti korupci a daňovým únikům, podporu ekonomického růstu a opatření ke zvýšení zaměstnanosti a omezení chudoby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohém generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohém generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…