Odchod z Afghánistánu je zbabělost, řekl státníkům prezident Zeman. Použil srovnání s Hitlerem

10.05.2021 20:26 | Zprávy
autor: rak

Prezident Miloš Zeman na summitu bukurešťské devítky, sdružující kromě Visegrádské čtyřky a Rumunska i Bulharsko a pobaltské země, prohlásil, že odchod vojáků z Afghánistánu vnímá jako „zbabělost“ či „kapitulaci“. Vyjednávání s Tálibánem pak Zeman přirovnal k vyjednávání s Adolfem Hitlerem a varoval před „stejnými důsledky“.

Odchod z Afghánistánu je zbabělost, řekl státníkům prezident Zeman. Použil srovnání s Hitlerem
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

Zeman na summitu prezidentů bukurešťské devítky před představiteli Rumunska, Bulharska, pobaltských států a zemí Visegrádské čtyřky se ve svém projevu formou videokonference ostře ohradil proti stahování vojáků z Afghánistánu.

Prezident Zeman připomenul, že už na poslední vrcholné schůzce Severoatlantické aliance v Londýně protestoval proti stažení z Afghánistánu „jako jediný bojovník“. „Na posledním londýnském summitu NATO jsem jako osamělý bojovník protestoval proti stažení z Afghánistánu. Právě teď bych měl říci, dovolte mi citovat Talleyranda: ‚Je to horší než zločin. Je to chyba,‘“ varoval Zeman s odkazem na slova známého francouzského diplomata.

Svá slova podpořil poukazem na nedávný útok v zemi. „Víte o krvavém útoku na studentky v Kábulu a dobře víte, že prezident Ghaní obvinil Tálibán. Je to zcela pochopitelné, protože Tálibán je striktně proti vzdělávání žen,“ připojil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…