Ódéesáci z Liberecka vychvalují Nečasovu vládu. Byla prý nejlepší v historii

18.08.2013 5:21 | Zprávy

Na Petra Nečase a vládní kabinet, který v uplynulých letech vedl Českou republiku, se valí vlna kritiky. Členové ODS z Libereckého kraje však vládu hájí. Tato vláda prý byla nejlepší v novodobé historii České republiky.

Ódéesáci z Liberecka vychvalují Nečasovu vládu. Byla prý nejlepší v historii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Nečas se obhajoval před sněmovnou, avšak kritika byla veliká

„Tuto vládu považuji za nejlepší ve dvacetileté historii České republiky. Prosadila občanský zákoník, církevní restituce a druhý pilíř důchodové reformy. Což se nepodařilo žádné předchozí vládě, i když se o to snažily. Důstojně reprezentovala v Bruselu a v zahraniční politice. Snížila schodek státního rozpočtu v době světové recese,“ vyjmenovává Vít Šlechta, lékař z Libštátu u Semil.

Podobné hodnocení zaznívá i od Jiřího Hrabáka z Jablonce. Ten však připojuje i kritiku. „Zároveň bude expremiér Petr Nečas vnímaný jako nekomunikativní šedá myš s tragickou personální politikou, který odvolává ministry vlády přes média či mobilní telefon. Navíc prohospodařil neopakovatelný potenciál 118ti mandátové většiny,“ uvádí.

Ze špatné komunikace však neviní jen expremiéra Nečase, ale celou ODS. „Nemá špatný program. Přesto dlouhodobě ztrácí členy a voliče. Je to tím, že své úspěchy tají před veřejností. S lidmi, které trápí množství byrokracie, korupce a exekutorské zvůle, nekomunikuje, a to dlouhodobě. Nevysvětluje, neptá se. Nemá kontakt s realitou,“ myslí si.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…