Odejdi, Babiši! zní z ODS. Je tu další boj, nová skutečnost

26.02.2020 20:51

Poslanec ODS Stanislav Blaha, expert strany na dopravu, vyzval předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), aby složil funkci, protože to, co předvedl exministr dopravy za hnutí ANO Vladimír Kremlík bylo natolik do nebe volající, že chce-li si šéf hnutí ANO Andrej Babiš zachovat tvář, musí odejít.

Odejdi, Babiši! zní z ODS. Je tu další boj, nová skutečnost
Foto: Facebook AB
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Anketa

Máte rádi Zuzanu Čaputovou?

hlasovalo: 20374 lidí
Vladimír Kremlík byl třetím z řady ministrů dopravy za hnutí ANO. Babišova strana ovládá resort již sedmým rokem a to, co vyplouvá na povrch o činnosti Vladimíra Kremlíka v úřadu, je podle Stanislava Blahy do nebe volající.

Vladimír Kremlík v tuto chvíli nechce vysvětlit podezřelé financování jeho bytu, mj. se odvolává na to, že je již soukromou osobou. Do úřadu ho přivedl Andrej Babiš, označil ho za ‚profesionála a pracovitého člověka‘, očekávám, že proto svého exministra požádá, aby celou věc transparentně vysvětlil, protože se udála v době, kdy Vladimír Kremlík zastával funkci ministra dopravy ve vládě Andreje Babiše. Pokud to Vladimír Kremlík neudělá, očekávám, že odpovědnost přijme premiér Andrej Babiš. Protože ho znám, nečekám, že přijme politickou odpovědnost, ale alespoň věřím, že se občanům omluví za to, že do takto důležité funkce navrhl úplného amatéra, který nezvládl svůj resort, a navíc v době své funkce prováděl krajně podezřelé finanční transakce. Ty uvalují stín korupce na celou vládu Andreje Babiše,“ uvedl Blaha.

Přitom když Babiš uváděl Kremlíka do úřadu v květnu 2019, mluvil o něm jako o schopném právníkovi a manažerovi  který zvládne řešit i složité problémy na resortu dopravy. Po devíti měsících však bylo vše jinak. Kremlík byl premiérem odejit. Oficiálně kvůli zakázce na e-shop na dálniční známky za 400 milionů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…