Odkryto, kdo skutečně vládne ČSSD. Temná spojení? Zkušená žena též drsně o Topolánkovi a Nagyové

05.12.2017 9:56

K situaci v sociální demokracii, ale nejen k ní, se v rozhovoru pro Lidové noviny vyjádřila bývalá poslankyně ČSSD Marie Benešová. Ta se netají obavou, že sociální demokracie vypadne při současném vývoji ze Sněmovny. Své pak řekla rovněž ke kandidatuře Mirka Topolánka na post hlavy státu, jež ji překvapila. Jeho éru totiž považuje za neštěstí pro tuzemskou justici.

Odkryto, kdo skutečně vládne ČSSD. Temná spojení? Zkušená žena též drsně o Topolánkovi a Nagyové
Foto: ČSSD
Popisek: Ministryně spravedlnosti Marie Benešová

ČSSD podle Benešové ovládají funkcionáři, které posvětil Bohuslav Sobotka. „Poslanecký klub je z převážné většiny hvězdnou pěchotou Bohuslava Sobotky. To jsou jeho vyvolení, kteří ho obkružovali, bez výhrad s ním souhlasili, drželi mu vlečku a činili vše, co on chtěl,“ sděluje Benešová. Podle jejích slov je to zásadní, protože téměř všichni jsou ve vedení a vedení nepřipustí, aby se cokoli změnilo. 

Neoficiální návrh na předsednictví Jiřího Běhounka byl podle slov Marie Benešové jen takový trik, kdy vedení sice předstíralo změnu, ale v podstatě nic změnit nechtělo. „Mám za to, že prioritou v ČSSD je nepřerušit dosud probíhající kšefty, ne nějaká sebereflexe,“ řekla kriticky Benešová. Podle ní mělo kompletně celé vedení ohlásit odstoupení a začít hledat nového lídra. 

Partaj podle jejích slov může spadnout i pod pět procent a prohrát další volby. „Strana by se měla bát i předčasných voleb jako čert kříže, protože v ní nyní probíhá personální eroze, a je navíc silně zadlužená,“ dodala. 

Ona sama však straně nechce radit, neboť v ní už dávno není. „Odřízla jsem se od nich a už s takto zmutovanou stranou nechci nic mít. Nikdo odvážný ten prapor nezvedne, protože by ho okamžitě zničili. Pořád mají v ruce moc a tu neváhají použít, čemuž pomáhá agentura Bison&Rose a její lidé, kteří spolupracují s Ministerstvem vnitra, a lidé, co by se i odvážili, se bojí případné likvidace přes nějaké to účelově vyrobené trestní stíhání. Kauza Beretta je toho důkazem, že i toto je v současné době možné,“ řekla zostra Benešová. Ve straně podle ní drží moc právě vládnoucí statutární místopředseda, místopředsedové strany a členové politického grémia. U některých pak podle ní existují napojení i na různá zajímavá podnikatelská seskupení – zejména ta plzeňská. 

Následně se rovněž vyjádřila k prezidentskému kandidátovi Mirkovi Topolánkovi, u kterého nechápe tu drzost, že se vskutku o Hrad uchází. „Ten, který justici pojímal jen jako svůj prostředek k dobytí a udržení moci,“ pozastavila se. Na premiérskou éru Mirka Topolánka pak vzpomíná jako na něco neuvěřitelně pokryteckého a strašlivého.

Závěrem se pak vyjádřila k pádu vlády Petra Nečase. Tehdy jsme však podle ní neměli premiéra, ale spíše jakousi stínovou premiérku. „ODS to dodnes chápe jako velkou křivdu, že je ze Strakovky vypudilo Šlachtovo komando. Když však mluvíte s lidmi, co tehdy sloužili na Úřadu vlády, říkají: ‚My jsme ty šlachtovce vítali jako osvoboditele, protože tady už se to nedalo vydržet, jaký zde panoval bossing.‘ Zejména ze strany oné stínové premiérky. Takže situace byla jiná, než je dnes. Babiš vyhrál volby o dva parníky, je jasným vítězem, měli by to respektovat,“ uzavřela Benešová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …