Odoláte? Inzerát ukazuje deset důvodů, proč volit ODS

10.10.2012 7:41

Předvolební kampaň vrcholí a politické strany oslovují své voliče i přes placenou inzerci v denním tisku. V deníku Právo se objevil inzerát, přinášející „desatero důvodů, proč volit ODS“. Spolu s ujištěním, že hlas pro ODS představuje šanci pro zodpovědné, se zde objevuje deset důvodů, proč by voliči neměli odolat modrému vábení.

Odoláte? Inzerát ukazuje deset důvodů, proč volit ODS
Foto: red
Popisek: ODS, ilustrační foto

Prvním důvodem je prý samotná ODS, tradiční strana, u které se nikdo nemusí obávat, že by byla neživotaschopným experimentem, nebo jednorázovým marketingovým projektem. Právě proto je strana schopna garantovat pokračování polistopadového vývoje ke svobodě a demokracii, což je druhý důvod, proč ji dát hlas. Občanští demokraté prý odmítají nostalgii po minulém režimu a budou bránit nástupu stále agresivnějších komunistů. Strana rovněž slibuje, že přinese vyrovnání s totalitní minulostí, a to včetně vyrovnání s církvemi, které odblokuje rozvoj 1200 měst a obcí.    

Kromě toho chce ODS být nositelem odpovědnosti, a proto odmítá podbízivou populistickou politiku, ohrožující stabilitu ekonomiky. „Nechceme dělat dluhy našim dětem a vnukům,“ píše. S tím souvisí i slib stability, která je prý možná díky tomu, že ČR má díky vyvážené rozpočtové politice dobrý zvuk v zahraničí a jako jedné z mála zemí se jí vyhnula bankovní krize.

Rovněž slibuje nová pracovní místa, čehož chce dosáhnout podporou podnikání a pružným pracovním trhem. „Pracovní místa vytvářejí firmy, kterým stát nesmí házet klacky pod nohy,“ tvrdí ODS. Vedle toho prý zajistí solidaritu, která je tradiční konzervativní hodnotou.

Občanští demokraté také budou usilovat o levný a efektivní stát a proto prosazují snižování veřejných výdajů a slučování agend a úřadů. Dále slibují, že budou v zahraničí sebevědomě hájit české zájmy a případné přijetí eura podpoří, jen pokud bude výhodné pro naše občany.

„Našim cílem je hrdá, konkurenceschopná země vzdělaných lidí, kteří obstojí v evropském srovnání, a kde má každý šanci na úspěch,“ končí předvolební desatero ODS. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …