Odpor univerzit proti Zemanovi sílí. Rektory podpořili i ústečtí děkani

26.10.2013 13:20

Děkani pěti z osmi fakult Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem podpořili rektory, kteří v pondělí nejdou na Hrad. Pozvání prezidenta Miloše Zemana odmítlo 20 z 28 rektorů veřejných a státních vysokých škol. Vadí jim, že Zeman nepozval jejich dva kolegy.

Odpor univerzit proti Zemanovi sílí. Rektory podpořili i ústečtí děkani
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Rektoři vysokých škol
reklama

"Předseda a místopředseda Akademického senátu a děkani uvedených fakult UJEP v Ústí nad Labem se ztotožňují s většinovým stanoviskem rektorů českých veřejných vysokých škol nezúčastnit se oslav státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu na Pražském hradě, a podpořit tak na tuto událost nepozvané rektory Masarykovy univerzity v Brně a Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích," uvedli v prohlášení zástupci fakult.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jejich nadřízený na Hrad půjde

Rektor ústecké univerzity René Wokoun ale pozvání na slavnostní předání státních vyznamenání 28. října přijal. Wokoun už v pátek uvedl, že do Prahy na slavnostní ceremoniál pojede. "Přijde mi, jako by pánové byli na pískovišti a vzájemně si bourali bábovičky. To se mi nelíbí," řekl ČTK. Na oslavu vzniku samostatného Československa pozval prezident na Hrad 600 hostů.

Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek nebyl na Hrad pozván proto, že nepovolil Jihomoravskému kraji uspořádat na univerzitě debatu s prezidentem z obavy z předvolební agitace. Proti tomu se Zeman vymezoval i při své návštěvě Ústeckého kraje, která končila v první den voleb. "Já neagituji pro žádnou politickou stranu. Vyzývám voliče, aby šli k volbám," zopakoval Zeman několikrát včetně čtvrteční diskuse se studenty UJEP. Pozvání nedostal ani rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

7:43 ,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda p…