Odporné! Ladislav Jakl proti Bakalovým novinářům: Patnáctkrát mě uhodili. Takto to bylo

1.8.2019 1:17 odp.

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl se zlobí na novináře. Dospěl k názoru, že z něj dělají sprostého napadeného, a on si to nemíní nechat líbit. Své spoluobčany však varoval, že takovéto chování bude pokračovat, jelikož podle jeho názoru žijeme na počátku zostřené éry pravdy a lásky.

Odporné! Ladislav Jakl proti Bakalovým novinářům: Patnáctkrát mě uhodili. Takto to bylo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl při Hovorech na pravici XIX. Tentokráte nejen o propagandě v médiích

Ladislavu Jaklovi se ani trochu nelíbí způsob práce novinářů serveru Aktuálně.cz, který patří Zdeňku Bakalovi. S jedním z novinářů si vyměnil několik SMS zpráv a nestačil se divit, jaký z nich vzešel článek. Pobouřilo ho, že ač byl napaden, a podle vlastních slov hned dvakrát, některé novináře zajímá jen on a to, zda k vlastnímu napadení nějak nepřispěl, ač by se možná spíš měli zajímat o útočníka.

Anketa

Čeští senioři prý podléhají tzv. ,,dezinformacím". Je to bezpečnostní hrozba?

8%
92%
hlasovalo: 18531 lidí

„Dvakrát mladší muž mě nejméně desetkrát patnáctkrát uhodil. Devět dnů jsem bolestí nespal. Mnoho týdnů jsem se bez bolesti nemohl hnout. Ale našli se novináři, kteří zatoužili si taky bouchnout. Myslím, že takové novináře ani nenapadne, jak se žije člověku, který je terčem fyzického útoku pro své postoje, a ještě o sobě musí číst hnusy. Po pachatelích se nikdo neptá, to nikoho nezajímá. Atrakcí je jen škodolibá radost z újmy na tom, kdo si to přece zaslouží,“ napsal Jakl na Neviditelném psu.

Co přesně ho tak rozčílilo? SMS zprávy Jana Horáka ze zmíněného serveru. Ten se Jakla ptal, zda už ho kontaktoval úřad příslušné městské části, aby se vyjádřil k přestupku napadení, jehož byl účastníkem. Jakl odvětil, že informaci od policie ani od příslušného úřadu nedostal. Rozzlobilo ho, že jako napadený snad bude muset ještě hledat v novinách informaci o tom, že přestupkové řízení bylo zahájeno.

Novák se Jakla také zeptal, zda se do incidentu nějak nezapojil, zda ránu, kterou dostal, také nevrátil. Jakl zdůraznil, že průběh útoku popisuje od počátku stejně.

Nemá proto pochopení, že server označil jeho napadení za rvačku, a to hned v první větě článku, který se jeho napadením zabýval.

„V Aktuálně si to slovo vymysleli, protože kdo se účastní rvačky, je přece rváč a jako rváče mě chtějí svým čtenářům prezentovat. A také tím – bez udání zdroje – automaticky přejímají sebeobhajující interpretaci onoho útočníka. Tedy ne že se mi snažil dát co největší počet ran s co největšími zdravotními následky, ale že jsme se tak nějak oba rvali. V titulku také píší jen o mně, protože jen o mé osobě přece chtějí psát v ošklivých souvislostech. Kdyby byli korektní, napíší: ‚Jakl a neznámý muž‘, nebo ‚Muž, jehož totožnost dobře známe, ale vám čtenářům ji nesdělíme, a Jakl…‘ Titulek také klasicky předvádí, jak cokoli, co řeknu já, uvedou distančními slovy ‚údajně‘… ‚prý‘…  ‚tvrdí, že‘… ‚Jakl říká‘, zatímco tvrzení svého chráněnce přejímají za vlastní a předkládají čtenářům jako fakt,“ rozohnil se člen mediální rady.

A to není to jediné, co Jakla rozpálilo takřka doběla.

„Mimořádně odporný je od Aktuálně obrat, že jsem ‚šířil verzi‘. Aha. Tak mé svědectví, podané mým nejbližším už v prvních minutách po napadení, je podle Aktuálně ‚šířením verze‘, verze pilovaná dva týdny s advokáty na základě studia mého svědectví není uvedena ani jako výpověď druhé strany, ale má podobu prostého neutrálního popisu. To je školní příklad manipulace jak vyšitý,“ pokračoval v kanonádě Jakl.

Jakl má za to, že server potřeboval čtenářům představit jeho osobu v co nejhorších barvách, a kvůli tomu si neváhal relativně obratně hrát se slovy a v podstatě jeho slova o napadení relativizoval. Jakl se domnívá, že se mu server Aktuálně.cz dokonce vysmívá.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Zvyšování pokut je jedna věc

Ale jak chcete řešit mnohem důležitější věci, jako že jsou tu rizkový řidiči, ono dost rizikové je už i ježdění po českých silnicích, když jsou všude výmoly nebo fakt, že někdo si z pokut nebo vybodování hlavu neláme? Vy politici vše řešíte jen represivně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

21:12 „Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

Devět zničených ruských vojenských letounů na anektovaném Krymu hlásí Ukrajina. Ne však jako výslede…