Odpůrci opatření prošli Prahou. Hřib jim to nepovolil, tak mu zašli říct své do oken

22.11.2021 21:38 | Zprávy

Stovky lidí protestovaly v pondělí v Praze proti opatřením vůči covidu; akci zorganizovalo hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES. Původně mířili demonstranti i k budovám Parlamentu, ale nakonec zvolili jinou trasu. Policisté v souvislosti s akcí nezaznamenali narušení veřejného pořádku, informují Novinky.

Odpůrci opatření prošli Prahou. Hřib jim to nepovolil, tak mu zašli říct své do oken
Foto: Hans Štembera
Popisek: Chcípl pes pořádal další protestní akci. Pochod po stezce zrádců národa

Shromáždění v blízkosti budov Parlamentu ČR jsou zakázána ze zákona. Magistrát navíc nepřijal oznámení o akci kvůli opožděnému podání. Při pochodu kolem magistrátu demonstranti kritizovali za nepřijetí oznámení o akci primátora Zdeňka Hřiba (Piráti).

  • Původní zdroj ZDE

Naknec tedy účastníci protestu se sešli před Pražským hradem. Nesli transparenty s nápisy „Zrádci národa“, s fotografiemi premiéra Andreje Babiše (ANO), ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), hlavní hygieničky Pavly Svrčinové či bývalého ministra zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymuly (za ANO), vedle kterého umístili transparent s portrétem německého nacistického politika Adolfa Hitlera.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jan Lipavský byl položen dotaz

CO VY NA TO, pane ministře?

„Celý Černín čeká, až se Lipavský sbalí.“ Z diplomatických kruhů hřmí 28.08.2025 4:44 | Komentář Čeští diplomaté s nadějí čekají na odchod Jana Lipavského z Ministerstva zahraničních věcí. Alespoň jejich část. Mnozí z nich se o své výtky s činy svého ministra podělili a popsali jeho slabiny.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pamětníci Klausovy ODS pláčou. Decroix a „strašně smutný příběh“

20:51 Pamětníci Klausovy ODS pláčou. Decroix a „strašně smutný příběh“

Eva Decroix zaplavila čtvrteční média jako Respekt, DVTV i Seznam. Profil mladé ministryně, která se…