Odsouzený Březina z ČSSD prý řeší pražskou koalici, napsali v šokující zprávě Piráti

11. 3. 2015 14:12

Ostré vysvědčení pražskému magistrátu a primátorce Krnáčové na svých stránkách udělili Piráti. Ti popsali zákulisí pražské politiky, které je v mnoha ohledech překvapivé.

Odsouzený Březina z ČSSD prý řeší pražskou koalici, napsali v šokující zprávě Piráti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Březina

Koalice prý za 100 dnů neudělala nic v oblasti transparence a blokuje volbu předsedy kontrolního výboru. Piráti kritizovali, že zatímco koalice jednotně schválila rizikovou třináctimiliardovou zakázku na svoz odpadu, neprosadila nic v oblasti transparence. Streaming Rady, který slibovala primátorka Krnáčová, se zatím nekoná.

Veřejnost, ani opozice k jednání přístup nemají. Jediný, kdo získal lepší přístup na Radu, je podle Pirátů pravomocně odsouzený Karel Březina. Primátorka Krnáčová rovněž nesplnila slib z předvolební televizní diskuse, že začne zveřejňovat lobbisty a zájmové skupiny, které ji kontaktují.

„Navzdory předvolebním slibům Rada města nepřijala žádné usnesení, které by zlepšilo přístup občanů a zastupitelů k informacím. Všechny iniciativy ve zprůhlednění pražské vlády jsou v porovnání s akčností Rady v jiných oblastech velmi pomalé,“ říká předseda klubu Pirátů Jakub Michálek.

„Neexistuje kontrola Rady z vnějšku. Vyhovuje to jak koalici, tak ODS i TOP09, které tam mají své kauzy. My si myslíme, že by se měly řešit kauzy minulého vedení jako je Opencard, ale také kontrolovat tuto Radu. Nejvýraznější postavy vládnoucí koalice Radmila Kleslová a Karel Březina by nad sebou měli mít kontrolu,“ doplňuje člen kontrolního výboru Jakub Michálek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

20:03 Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

Ukazuje se, že v Česku výrazně posilují pravicové strany. I když nejsilnějším subjektem zůstává hnut…