Odstupte, vyzvala Le Penová Macrona. Ale jeho lidé našli dobrou zprávu voleb

27.05.2019 11:47

Čísla hovoří jasně. Marine Le Penová vyhrála volby do europarlamentu, i když se prezident Macron snažil, aby tomu tak nebylo. Snažil se tak, že Le Penová prohlásila, že volby budou referendem o jeho vládnutí. A nyní spolu s lídrem kandidátky do europarlamentu žádají, aby Macron ze své prohry vyvodil důsledky.

Odstupte, vyzvala Le Penová Macrona. Ale jeho lidé našli dobrou zprávu voleb
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: Marine Le Penová

Jak píše server Politico.eu, Emmanuel Macron chtěl v těchto volbách porazit krajní pravici a získat mandát občanů pro svou politiku. A selhal na obou frontách. Jeho hnutí En Marche! a další strany, s jejichž podporou kandidoval, má o jeden procentní bod horší výsledek než Národní shromáždění Marine Le Penové.

Anketa

Jste spokojeni s výsledky evropských voleb v ČR?

24%
76%
hlasovalo: 7039 lidí

Macron byl v těchto volbách velmi aktivní. Le Penová prohlásila, že se z prezidenta stal lídr kandidátky a volební manažer, takže se z voleb stává referendum o Macronově vládě. „Beru to, ale pak to znamená, že se musí zachovat jako generál De Gaulle; když prohraje, tak bude muset odstoupit,“ řekla.

Není tedy překvapením, že po své výhře Marine Le Penová vyzvala prezidenta, aby vyhlásil nové parlamentní volby, informuje americký Breitbart. Stejně se vyjádřil Jordan Bardella, 23letý lídr kandidátky Národního shromáždění do europarlamentu: „Prezident nebude schopen vládnout proti vůli Francouzů ve druhé půlce své pětiletky, proto ho žádáme, aby rozpustil parlament.“

Celý článek ZDE a ZDE

K tomu se francouzský prezident zřejmě nechystá. I když francouzský premiér řekl, že prohlašovat druhé místo za vítězství opravdu nelze, představitelé strany argumentují, že prezidentova strana ve volbách v jeho volebním období většinou ztrácí, že se tedy nejedná o vysloveně Macronův problém. Dva z nich prý dokonce připustili, že vzhledem k uspokojivému výsledku se již neuvažuje o dalších rošádách na pozicích ministrů.

Pozitivní je prý i výsledek francouzských Zelených, kteří s 13 procenty skončili třetí. „Z výsledků je jasné, že životní prostředí Francouze opravdu zajímá,“ řekla ministryně pro evropské záležitosti z Macronovy vlády a dodala, že právě toto téma je na vysoké příčce Macronova zájmu a se Zelenými bude moct spolupracovat.

Celý článek ZDE

Fotogalerie: - Volební plakáty v Paříži

Ve Francii se budou v neděli konat volby do Evrops...
Ve Francii se budou v neděli konat volby do Evrops...
Ve Francii se budou v neděli konat volby do Evrops...
Ve Francii se budou v neděli konat volby do Evrops...
Ve Francii se budou v neděli konat volby do Evrops...
Ve Francii se budou v neděli konat volby do Evrops...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proboha: „Agentka!“ Děsivé věci o prezidentce Čaputové

11:17 Proboha: „Agentka!“ Děsivé věci o prezidentce Čaputové

Během kampaně i po ní se co chvíli objevovala nařčení slovenské prezidentky, že je tzv. agentkou Sor…