Odvolání Jandáka z rozhlasové rady. Major Průcha, pračlovíček. U Šídla na Twitteru proběhla mimořádně zajímavá debata. Dorazili Rosí, Fendrych, Vymětalíková...

26.04.2019 8:07

Jindřich Šídlo byl Vítězslavem Jandákem nazván jako „vodpad“. Neváhal a pochlubil se tím na svém twitterovém účtu. A seběhlo se tam množství jeho přátel, kteří spolu sdíleli výsměch „pračlovíčkovi“ Jandákovi a připomněli si nejšťavnatější hlášky jeho herecké tvorby. Nakonec začal Tomáš Rosí rozjímat, zda by se na toto nedal Jandák „umotat“, aby byl z rozhlasové rady odvolán.

Odvolání Jandáka z rozhlasové rady. Major Průcha, pračlovíček. U Šídla na Twitteru proběhla mimořádně zajímavá debata. Dorazili Rosí, Fendrych, Vymětalíková...
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Komentátor Hospodářských novin v pořadu ČT Hyde park

Anketa

Je útok na Dominika Feriho důkazem o zhrubnutí české společnosti?

5%
95%
hlasovalo: 11049 lidí

Na posledním jednání Rady Českého rozhlasu se nebývale rozvášnil radní Vítězslav Jandák. Byla to reakce na nedávné novinové komentáře vyjadřující se o členech Rady.

Vše začalo tak, že se čerstvě zvolený člen rozhlasové rady Jan Krůta rozčiloval nad textem novinářky Machalické, která prohlásila současnou rozhlasovou radu za „pouhou parodii“.

Jandák se k jeho rozčílení připojil, a to velmi expresivním způsobem.

Radnímu novicovi Krůtovi totiž začal vysvětlovat, že „když chceš od vola srnčí, tak seš vůl sám, jak říkala moje máma. Já přece nemůžu od paní Machalický čekat něco chytrýho, inteligentního. Nebo od pana Šídla, od tohohle vodpadu. Nejde to.“

Pak se ve svém rozboru mediálních reakcí dostal k Jiřímu Černému. Veterán Českého rozhlasu, kterému byl zrušen jeho pořad, se do médií vyjadřoval tak, že to byl Jandák, kdo jej „dostal z rozhlasu“.

„Já jsem v životě pana Černýho neviděl. A tento člověk o mně napíše, že jsem kreatura a dostal ho z rozhlasu. Já ho neznám, ptal jsem se, jestli ho mám zažalovat. Ale ne, až ho potkám, tak mu ji fláknu,“ zamyslel se.

„Proč jsou lidé, kteří mají možná jiné myšlení, neustále v této zemi napadáni od lidí, o který bych si neotřel ani boty,“ kroutil radní hlavou.

A svůj příspěvek zakončil tak, že si je vědom, že jeho slova se dostanou na veřejnost, protože jednání Rady Českého rozhlasu se nahrává. Jandákovi je to prý ale jedno, protože negativní reakce, které určitě přijdou, jsou mu prý doslova „u prdele“.

Probíraný Jindřich Šídlo reagoval na svém Twitteru, kde připsal stručný komentář, že je to pro něj pocta. A jak už to tak na této sociální síti bývá, seběhla se řada jeho kolegů, aby se podělili o své zděšení, znechucení a pobavení z úrovně člena rozhlasové rady.

„Jandák? Hééérečka z komunistických seriálů kádruje. K smíchu.,“ napsal jeden z nich. Jiný dodal, že se bývalý politik ČSSD nejspíš „učil v Lánech“. A jiný se obává, že: „Určitě se už chystá na státní vyznamenání od zlodědka.“

Jiný nasadil na Jandáka jeho vlastní hlášku ze seriálu Velké sedlo: „Debil, debil jak vyšitej...“

 

 

Jiní plácali po ramenou správce profilu, že to dělá opravdu dobře, když radního Jandáka takto vytáčí.

„Slávek Jandák. Legenda. Herecký představitel odulých lampasáckých blbů, který si tuto svou hereckou šarži přenesl autenticky i do svého veřejného působení, ať už ministra, poslance nebo radního Rady Čro,“ objevilo se také.

Rozvernou debatu, ve které se propíraly všechny možné Jandákovy role a jejich veselé vejšplechty, zvážněl až českotelevizní redaktor Luboš Rosí. Ten přišel s konstrukcí, že by Vítězslav Jandák mohl být z Rady Českého rozhlasu odvolán. K tomu moderátor Newsroomu ocitoval příslušný paragraf zákona, že: „Poslanecká sněmovna člena Rady z funkce odvolá, pokud narušil závažným způsobem důstojnost funkce člena Rady.“ Jiný diskutující Rosímu připomněl, že v tom případě by stejně tak musel čelit hlasování člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka, který nazývá koncesionáře jako „proruské hnidy“, to ale dobrou náladu na Šídlově Twitteru nezkazilo.

Zejména proto, že dorazily i další známé osoby. Martin Fendrych si představil, jak bude vypadat ona Jandákem zmíněná exekuce Jiřího Černého. „Představuju si, jak radní Jandák potká Jiřího Černého, vezme si stoličku, že „mu ji flákne‘, Jiří Černý se na něj dívá, radní Jandák sleze, Jiří Černý jde dál... radní Jandák si říká „já bych mu jí teda kurva flák‘, za Jiřím Černým se lidé otáčejí, radní Jandák si odnáší stoličku…,“ básnil karlínský komentátor.

Za to si vysloužil kompliment: „To je nechutnej humusák podobný Zemanovi. Máme opravdu reprezentativní elitu u moci. Nenechávejte je v klidu ani den. Díky a tleskám Vám.“

Z ČT se připojil také Michal Kubal, který Jandákova slova shrnul lapidárními slovy „super matroš“. A diskusní příspěvky z Kavčích hor uzavřela Darina Vymětalíková, která se smála Jandákovu hovorovému slovu „vodpad“.

„Já jsem asi 2 minuty přemýšlela, proč jste vodopád. Slovo ‚vodpad‘ mě vůbec nenapadlo. Vokno. Vovoce. Ježíš, to je pračlovíček,“ smála se sportovní redaktorka. Šídlo přidal, že v Jandákově případě asi V znamená „vodka“.

S Alexandrem Mitrofanovem si pak ještě Šídlo zavtipkoval o slavné Jandákově filmové roli majora Průchy a tím rozprava na jeho profilu skončila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

10:04 Kmenta: Zemanovy tajné peníze. On je jednoduchej, kouří, pije a říká bonmoty. Ale jeho okolí... Ať máme někoho jako Čaputová a on se tím užírá do 100 let

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta napsal knihu Rudý Zeman. Obrázek na obálce čtenáře utvrdí, že…