Odvolaný Dohnal v ČT prozradil, co se odehrálo už na první schůzce s Válkovou

07.04.2014 21:50

Podle odvolaného šéfa Vězeňské služby Petra Dohnala bylo už z první schůzky s ministryní Helenou Válkovou vidět, jak bude jejich spolupráce pokračovat – tedy tak, že bude propuštěn. Nabízel jí prý určitou dobu na zkoušku, kdy by se ujistila o Dohnalově práci, o to však Válková nestála.

Odvolaný Dohnal v ČT prozradil, co se odehrálo už na první schůzce s Válkovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal
reklama

Podle Petra Dohnala existují dvě roviny jeho sporu s ministryní spravedlnosti, která ho odvolala: Zaprvé ho odvolala podle jiného zákona, než podle kterého byl na své místo ustanoven, a zadruhé uvedla pro odvolání nepravdivé důvody. „Vyčítány mi jsou věci, o kterých musí být jasné, že jsem je nikdy nespáchal,“ hájil se Dohnal v Hyde parku na ČT. Proto se prý bude bránit soudní cestou.

Podle jeho slov už na prvním setkání cítil signály, jak bude jejich „spolupráce“ s ministryní pokračovat. „Pani ministryně mi řekla, že si se mnou nedokáže představit spolupráci, že jsem službu zmilitarizoval,“ stěžuje si Dohnal.

On sám chtěl přitom o svém dalším působení jednat. „Jsem profesionál, takže je mi jedno, kdo v čele ministerstva sedí,“ vysvětluje. Ona však jednání odmítla – stejně tak i návrh, aby dala jejich vzájemné spolupráci čas a například na podzim vyhodnotila Dohnalovu práci. Navíc mu po odvolání nenabídla žádnou funkci, Dohnal totiž neplánuje zatím odejít z činné služby.

Podle svých slov cítí velkou podporu, i od řadových zaměstnanců Vězeňské služby. „Jelikož dostávám spoustu e-mailů a spoustu SMSek i od řadových zaměstnanců, tak jsem přesvědčen, že ano,“ tvrdí. Myslí si totiž, že na úřad přinesl několik pozitivních věcí, kterých si zaměstnanci váží. Například to, že se vždy dodržovalo slovo. „Rovněž bylo o mně známo, že kdyby se cokoliv stalo příslušnému zaměstnanci ve službě, tak vždy bych se o něho postaral,“ ujišťuje Dohnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …