Odvolaný Svoboda: Kmotři se vrací. Díky TOP 09

23.05.2013 12:16

Pražské zastupitelstvo dnes schválilo odvolání primátora Bohuslava Svobody. Po jednání vystoupil před novináři odvolaný primátor, který již během hlasování označoval návrh, předložený opoziční ČSSD a podporovaný koaliční TOP 09 za „paskvil“. Po skončení jednání přečetl tiskové prohlášení, ve kterém obvinil TOP 09, že legitimizovala kmotry z ČSSD, které on z rady vyhodil.

Odvolaný Svoboda: Kmotři se vrací. Díky TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor Bohuslav Svoboda předal hasičské dodávkové automobily starostům sedmi městských částí pro jejich sbory dobrovolných hasičů
reklama

„Připomněl bych, že bývalý zastupitel ČSSD Jiří Dienstbier odstoupil s vysvětlením, že nechce být v jednom klubu s lidmi pochybné pověsti jako je pan Březina,“ pokračoval primátor. TOP 09 podle něj nyní tyto struktury vytvořením spojenectví posvětila. „TOP 09 legitimizovala kmotry. K tomu svým bývalým kolegům gratuluji,“ poznamenal ironicky.

„Já jsem v roce 2011 po neblahých zkušenostech vyhodil z rady tyto lidi ČSSD. Dnes se vrátili hlavními dveřmi a TOP 09 jim k tomu ještě rozvinula červený koberec,“ dodal.

„Zřetelně se ukázalo, že jediným záměrem TOP 09 bylo odsunout ODS jako jejich největšího protivníka na pravici,“ myslí si Svoboda. Podle něj je navíc dohoda TOP 09 s ČSSD předobrazem podobné spolupráce na vládní úrovni po příštích volbách.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

S vakcínou to jde i jinak. V Srbsku si mohou vybrat, které věří. Výsledek překvapí

22:09 S vakcínou to jde i jinak. V Srbsku si mohou vybrat, které věří. Výsledek překvapí

Komentátor Českého rozhlasu Thomas Kulidakis se vyjádřil k různým dávkám vakcín proti koronaviru. Po…