Oficiální stanovisko KSČM k osmdesáti letům od Mnichova: Dnes Západ úplně stejně toleruje fašismus na Ukrajině

02.09.2018 18:45

V letošním roce si připomínáme řadu kulatých výročí. Za pár týdnů uplyne sto let od založení našeho státu, máme za sebou připomínku 50. výročí počátku sovětské okupace Československa a čeká nás také 80. výročí mnichovské zrady. Právě na ni upozornil ústřední výbor komunistické strany a ve svém vyjádření k tomuto výročí spojil zradu našich tehdejších spojenců s tím, co se dnes děje na Ukrajině.

Oficiální stanovisko KSČM k osmdesáti letům od Mnichova: Dnes Západ úplně stejně toleruje fašismus na Ukrajině
Foto: wikipedia.org
Popisek: Adolf Hitler na vrcholu své moci
reklama

Letos jsme si již připomínali 70. výročí uchvácení moci komunisty i 50. výročí počátku okupace Československa sovětskými vojsky. A na konci měsíce září nás čeká další výročí. Hodně smutné výročí 80. výročí konce Československé republiky, kterou rozbila Mnichovská dohoda podepsaná v noci z 29. na 30. září 1938.

Jak ve svém aktuálním prohlášení připomíná KSČM, v tuto osudnou noc nás zradili naši tehdejší spojenci, Velká Británie a Francie, a hanebně prodali části našeho území Hitlerovi výměnou za dalších 11 měsíců míru. Nacisté v Německu a Rakousku stejně jako fašisté v Itálii tehdy mohli slavit.

Čeští komunisté se obávají, že podobně dnes mohou slavit i fašisté na Ukrajině znovu krytí našimi spojenci ze Západu, kteří údajně očerňují Ruskou federaci.

„Vyjadřujeme vážnou obavu z toho, že i dnes se opakuje obdobný přístup v politice těchto zemí. Zřetelně to lze vidět v jejich přístupu k Ukrajině a Ruské federaci. Odmítáme neustálé stupňování protiruské hysterie a zavírání očí před projevy dnešního fašismu. Víme, kdo a pod jakou ochranou a se zavřenýma očima vyháněl české občany z jejich vlastních domovů. Fašismus, politika vyjádřená slovy rozděl a panuj, jsou vážnou hrozbou dneška. Proto Komunistická strana Čech a Moravy odmítá revizi odsunu sudetských Němců, požadavky Sudetoněmeckého landsmanšaftu a výroky Angely Merkelové na adresu České republiky,“ napsala KSČM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…