Okamura: Snaha senátorů odvolat prezidenta Zemana z funkce je útokem na demokracii

09.06.2021 17:11 | Ze sítí

Senát se má zabývat návrhem Výboru pro zahraničí, bezpečnost a obranu, jehož předsedou je senátor Pavel Fischer, zbavit prvního přímo zvoleného prezidenta ČR Miloše Zemana funkce. Prezident Miloš Zeman není podle tohoto senátního výboru schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. „Senát tímto krokem pouze dokazuje, že je zbytečný,“ uvedl předseda hnutí SPD.

Okamura: Snaha senátorů odvolat prezidenta Zemana z funkce je útokem na demokracii
Foto: Repro ČT
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura

Fischer tvrdí, že prezident Miloš Zeman se neorientuje v prostoru a v čase a není schopen rozlišit utajované a neutajované informace. Opírá svůj názor o prezidentovo vystupování v kauze Vrbětice.

Anketa

Je zavedení covid pasů, bez nichž nepůjde cestovat či chodit na koncerty, příznakem totality?

74%
23%
hlasovalo: 15276 lidí
Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček naznačil, že senátor Fischer a jeho kolegové usilují o rozvrácení republiky. „Mrzí mne, že špinavosti skupiny senátorů poškozují celou řadu slušných a pracovitých opozičních političek a politiků. Považuji za důležité zdůraznit, že rozhodně má ostrá slova nejsou určena jim,“ uvedl.

Návrh k vyslovení neschopnosti Miloše Zemana vykonávat úřad prezidenta Senát však na nynější schůzi ještě neprojedná. Nejprve ho mají probrat ústavní komise a ústavně-právní senátní výbor. Organizační výbor jim na to dal lhůtu do 29. června,

Hnutí SPD považuje tento akt za útok na prezidenta, ústavnost, svobodu a demokracii a pošlapání výsledků prezidentských demokratických voleb. „Senát tímto krokem pouze dokazuje, že je zbytečný, když se nezabývá skutečnými problémy naší země a jejich občanů, ale pouze osobní mstou,“ uvedl Okamura.

Hnutí SPD dlouhodobě prosazuje zrušení Senátu a finanční prostředky určené pro jeho činnost raději přesunout potřebným, invalidům a nezaopatřeným dětem. Podle předsedy SPD je Senát celkově drahý a zbytečný.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondruška u Xavera nakládal. Havel a StB? Nevím, Američané si tu chystali lidi. Dnes abyste se bál říct vtip o Romech

7:05 Vondruška u Xavera nakládal. Havel a StB? Nevím, Američané si tu chystali lidi. Dnes abyste se bál říct vtip o Romech

Hostem u Xavera Veselého na jeho internetovém kanále Xaver Live byl historik a spisovatel Vlastimil …