Okamura: Zloději se nám smějí do ksichtu, mám na ně bič

21.08.2012 8:31

Podnikatel Tomio Okamura se ve svém videoblogu, který se tentokrát odehrával na folklórním festivalu, zamyslel nad palčivou otázkou otázkou rozkrádání veřejných prostředků. Příspěvek nazval „bič na zloděje“ a doporučil, jak by se s nimi mělo zacházet. To jej inspirovalo natolik, že se následně na facebooku sám prezentoval jako bič, který zloděje vypráská.

Okamura: Zloději se nám smějí do ksichtu, mám na ně bič
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Volební vůz Tomia Okamury

Tomio Okamura začíná svůj folklórní videoblog na pozadí ženského pěveckého sboru hádankou: Jaký je rozdíl postavit si luxusní vilu nebo koupit drahé auto v USA, Německu a u nás? Zatímco v ČR po něm následuje mejdan nebo zběsilá jízda, kdežto v ostatních dvou destinacích návštěva inspektorů z berňáku.

„Třeba jeden náš senátor má prokazatelně minimálně desetimilionové majetky, jejichž původ však neumí doložit. Kolikže u něj zvonilo finančních inspektorů?“ ptá se podnikatel. V tomto konkrétním případě prý nečinně přihlížel i slavný Kalouskův Finančně analytický útvar.

Přirozená obrana proti zlodějům je podle něj v každé civilizované zemi považována za standard, a ne za nějaký levicový populismus. Rovněž by prý měla být zakotvena trestní a hmotná odpovědnost všech politiků, veřejných činitelů, soudců i úředníků, ovlivňujících rozdělování veřejných peněz.

„Krást se prostě nesmí nikomu vyplatit. A ten, kdo si vydělal poctivě, nemá  problém příjmy doložit,“ myslí si česko-japonský podnikatel. Navíc prý ve férovém prostředí bez zlodějů může zbýt mnohem více na férové podnikatele. Jenže u nás se veřejné prostředky stále beztrestně rozkrádají, a to je jeden z hlavních důvodů stavu naší země.

Právě tato neutěšená situace přiměla Okamuru k tomu, že dnes na facebook pověsil toto sdělení: „Držte mi palce! Kandiduji, protože jsem hrubě nespokojen s dosavadní politickou situací v naší zemi. Naše země je rozkradená, zloději se nám smějí do "ksichtu" a nám politici jen pořád tvrdí, že nejsou na nic peníze a tak jen zvyšují daně nebo věk odchodu do důchodu.“

Na to se prý už nemůže dívat, protože je prý nejvyšší čas, abychom se pokusili alespoň některé zloděje z politiky vytlačit. „Doufám, že se ke mně přidá co nejvíce slušných a odvážných kandidátů, abychom jen nenadávali doma či v hospodě,“ věří Čechojaponec. Proto se rozhodl kandidovat v říjnu na Zlínsku do Senátu a když to vyjde, hodlá se prý angažovat ještě více. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

18:52 Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

Populární filmař Jan Hřebejk ťal do odmítačů očkování. Přišel vskutku s originálními příměry. Prý je…