Okamura odmítl, aby cizinci v Česku pobírali dávky

10.12.2013 14:46

Hnutí Úsvit přímé demokracie se postavilo proti zákonu o pobytu cizinců v České republice. Podle předsedy Tomia Okamury hnutí nesouhlasí s tím, aby cizinci v Česku pobírali dávky, když si práci neseženou.

Okamura odmítl, aby cizinci v Česku pobírali dávky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura šéf hnutí Úsvit

Pokud bude v České republice dostatek pracovních míst, ať je cizinci zaplní, proti tomu hnutí Úsvit nic nenamítá. Pokud ovšem nebude práce dost, odmítá, aby zde pobírali dávky – ať si tedy práci hledají ve své rodné zemi.

Tomio Okamura se také vyjádřil k zákonu na ochranu spotřebitele. Ten předseda Úsvitu vítá, podle něj však hrozí, že ho nakonec budou moci tzv. "šmejdi" obejít. Neřeší totiž dostatečně podomní prodej. "Tyto předváděcí akce se přesunou k seniorům domů a tam bude fungovat tzv. podomní prodej," varoval na tiskové konferenci.

Poslanec Radim Fiala pak hovořil o postoji Úsvitu vůči otázkám zdravotnictví. Nevidí příliš budoucnost ve vysokých poplatcích u lékaře či v nemocnicích. "Já myslím, že se musíme zaměřit na hospodaření zdravotních pojišťoven," navrhl.

Prohlášení Okamurova hnutí ZDE.

Na ČT pak tiskovou konferenci zhodnotil politolog Aleš Balcar z Vysoké školy finanční a správní. Podle něj jsme se vrátili k dobám Sdružení pro republiku Republikánské strany Československa. "Mluvili představitelé Sládkovy strany," přirovnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

18:46 VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

Zastánci zakotvení práva držet zbraň do české ústavy vzpomínají na smutný Mnichov v roce 1938, kde b…