Okamura s Fialou znovu vyzvou poslance Úsvitu ke složení mandátu

26. 2. 2015 6:08

Šéf Úsvitu Tomio Okamura a někdejší předseda klubu Radim Fiala dnes znovu vyzvou část poslanců hnutí, aby odešli ze Sněmovny i ze strany kvůli tomu, že chtějí založit nové politické uskupení. Na tiskové konferenci chtějí podle Fialy oba politici také dát možnost části poslanců, aby se k Okamurovi vrátili. Informuje o tom ČTK.

Okamura s Fialou znovu vyzvou poslance Úsvitu ke složení mandátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura chování svých kolegů označil za puč a zradu na voličích
reklama

"Já můžu jenom prozradit, že je znovu vyzveme ke složení mandátu a odchodu z Úsvitu," řekl ve středu Fiala. Podle reakce poslanců pak chtějí s Okamurou postupovat dále. Poslanci v úterý výzvu ke složení mandátu odmítli. Nevidí k tomu prý důvod. V Česku je k tomu strana nemůže donutit.

Pokud poslanci Úsvitu, které k tomu vyzval Okamura, nesloží mandát, bude se věc muset řešit poměrně radikálním způsobem, míní Fiala. Konkrétní způsob neprozradil, jasné kroky by chtěla dvojice sdělit příští týden. To, že by spolu s Okamurou dnes oznámili rezignaci, Fiala vyloučil.

Hlavním smyslem čtvrteční tiskové konference, které by se mohli zúčastnit i další podporovatelé Okamury, je podle Fialy vyzvat část poslanců, která prý dodnes nepochopila, že se podílí na puči, aby přehodnotila svůj postoj. "Ještě řadě z nich chceme dát příležitost, aby se k Tomiu Okamurovi znova přidali," řekl. Smíření s celou skupinou poslanců si ale Fiala představit nedokáže.

Deset z celkem 14 členů poslaneckého klubu Úsvitu podpořilo nedávno založení nové politické strany pro hájení národních zájmů. Podporu návrh získal i na předsednictvu a celostátní konferenci strany. Okamura jednání poslanců považuje za puč.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bra, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

22:20 „ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

Česká televize porušuje objektivitu, upozorňuje Ivo Cerman. Soudí tak na základě její odvysílané rep…