Okamura v rádiu promluvil o "puči" v jeho hnutí: Čekám, co z toho vyleze, kdo to platí

10.02.2015 18:10

Většina poslaneckého klubu hnutí Úsvit ohlašuje vznik nové politické strany. Duchovní otec hnutí a jeho zdaleka nejviditelnější člen Tomio Okamura nemá zájem do nově zakládaného subjektu vstoupit. Začala se psát poslední kapitola hnutí Úsvit? Na tuto i další otázky dnes přišel odpovídat do pravidelného pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Okamura v rádiu promluvil o "puči" v jeho hnutí: Čekám, co z toho vyleze, kdo to platí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Do studia přišel lídr hnutí s dobrou náladou, a tak se ho moderátorka zeptala, proč se tak usmívá. Okamura na to reagoval: "Já mám dobrou náladu, protože mám čisté svědomí, já jsem nedělal žádný puč, nešplhal jsem po něčích zádech do sněmovny, nezradil voliče.“

V pořadu zopakoval, že pučisté zrazují své voliče, protože jak i vyplývá z jejich usnesení, nepodporují přímou demokracii, za jejíž prosazování byli zvoleni. S Markem Černochem, který vede tým nové strany, prý od pátku minulého týdne nemluvil. "Usnesení poslaneckého klubu bylo prezentováno včera večer, já pořád čekám, co z toho vyleze, kdo to platí, a jsem hluboce zklamán, že po roce ve sněmovně jsem se v těchto lidech spletl. Protože oni skutečně zradili program, za který byli zvoleni,“ řekl Okamura.

K počtu členů hnutí Úsvit, kterých je aktuálně děvět, Okamura řekl, že je to zcela běžný jev v politice. Hnutí podle něj již existuje pět let a za tu dobu se snažilo zbavit všech kariéristů a parazitů. "V prvním roce jsme potřebovali zastabilizovat lidi, kterým nejde o koryta a posty. V dalších letech jsme se chtěli formou širší platformy a spoluprací s dalšími hnutími a sdruženími více voličům otevřít,“ řekl Okamura a dodal, že více se uvidí po jednání členské konference.

V závěru pořadu ještě poznamenal, že těžko lze odhadnout, co bylo opravdovou příčinou k tomuto puči, nicméně prý snaha ostatních politických stran přetáhnout jeho poslance byla v několika minulých měsících dosti patrná. "Poslanci mě o tom informovali, a jestli někteří podlehli tomuto pokušení, nevím,“ řekl závěrem lídr hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bra

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…