Okamura vzkazuje novinářům: Ty největší lháře budu žalovat

19.01.2012 15:17

Tomiu Okamurovi dnešní ráno příliš radosti neudělalo, na paškál si ho totiž vzaly hned dva časopisy - Magazín MF Dnes a Reflex - a nenapsaly o něm nic zvlášť pěkného. Podnikatel a kandidát do Senátu (a možná i na příští hlavu státu, zavede-li se přímá volba) se proti nim ohrazuje: bezostyšně o mně lžou a já se budu bránit.

Okamura vzkazuje novinářům: Ty největší lháře budu žalovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Oba články mají podle Okamury jednoduchý účel - co nejvíce ho dehonestovat. "Nikomu neupírám právo mě nesnášet," reagoval podnikatel exkluzivně pro ParlamentníListy.cz. "To, co je zlé, je to, že tu novináři bezostyšně lžou a překrucují - a to prokazatelně. Připisují mi věty, které jsem nikdy neřekl, popisují to, co se nikdy nestalo, a to, co se stalo, se pokouší převrátit do co nejvíce negativního světla."

Média ho prý rozhodně nemilují, právě naopak. "Televize i tisk si neodpustí k mému jménu přidat alespoň nějaké dehonestující přízvisko, adjektivum, které ukáže, že jsem nezkušený, legrační atd.," podotkl s tím, že o jiných zvažovaných prezidentských kandidátech se nic podobného nepíše.

Největší lháře budu žalovat

Okamura se hodlá bránit. Prý jestliže je někomu nesympatický, je to v pořádku. Takové lži, jaké se o něm šíří, už ovšem překračují všechny meze, které jsou v demokracii přípustné.

"V těch nejkřiklavějších případech budu uplaňovat právo tiskové odpovědi a největší lháře budu žalovat," svěřil ParlamentnímListům.cz. "Není přece možné, aby si kdokoli vymyslel pitomost, a pak ji předložil veřejnosti jako fakt. Musím říct, že v těchto dnech zažívám děs a bezmoc z toho, jak nenávistní a nečestní dokážou někteří novináři být."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…