Okamura zničí ČT! A BIS! A Ministerstvo vnitra! ČSSD vydala naléhavý materiál o vládě s Babišem

23. 7. 2019 8:28

Členové ČSSD se rozhodli občanům vysvětlit, proč zůstávají ve vládě s Andrejem Babišem (ANO). Zaprvé prý donutili premiéra posunout se o pořádný kus doleva, což považují za svůj jednoznačný úspěch. Ale pak mají ještě jeden důvod, proč zůstávat v kabinetu s Andrejem Babišem. Onen důvod se jmenuje Tomio Okamura.

Okamura zničí ČT! A BIS! A Ministerstvo vnitra! ČSSD vydala naléhavý materiál o vládě s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Sociální demokraté se rozhodli voličům popsat, proč stále sedí ve vládě Andreje Babiše (ANO). Věděli prý, že to nebude snadné a že si jejich koaliční partner přisvojí nejeden úspěch, který nebude jeho, ale tak to prý v politice chodí. Sociálním demokratům to prý stojí za to, protože dokázali politiku vlády posunout o notný kus doleva. Zasadili se o růst mezd státních zaměstnanců, růst minimální mzdy, růst důchodů, růst rodičovské  a tak podobně.

A pak je tu ještě jeden důvod, proč ČSSD zůstává v koalici s Andrejem Babiše. Onen důvod se jmenuje Tomio Okamura (SPD).

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Většinu svého levicového programu prosazujeme, ale účast ve vládě má ještě hlubší smysl. Od rozdělané práce se neutíká. A ať je dohoda s ANO občas složitá, dodržují psanou koaliční smlouvu. Navíc, celá sociální demokracie má naložený pořádný kus odpovědnosti. Pokud bychom vládu opustili, co se stane? Extremistická SPD se už těší, až bude mluvit do obsazování postů v televizní radě, až si vydupou změny ve vedení tajných služeb nebo dokonce získají vliv na Ministerstvu vnitra, které je vede jako jedny z největších šiřitelů nenávisti a lží. Tohle opravdu nechceme! Je jednodušší se vypařit než schytat pár ran, ale tady jde o víc než jen o místo ve vládě. Nezapomínáme. SPD je strana, která inspirovala prvního českého teroristu – Jaromíra Baldu, který se pokusil vykolejit dva vlaky. Taková strana nesmí posílit svůj vliv na stát a jeho instituce! Zkrátka SPD budeme stát v cestě, co to jen půjde,“ napsali sociální demokraté.

Anketa

Bojíte se, že Babiš zneužije svého postavení k tomu, aby zastavil vyšetřování Čapího hnízda?

hlasovalo: 10875 lidí

Pravicové strany sice sociální demokraty za jejich postoj kritizují, ale už nedodávají to, jak by mohly být pošlapány demokratické hodnoty tohoto státu, kdyby Babišovu vládu podepřel Okamura se svými kolegy.

I trpělivost sociálních demokratů však má své meze. Šéf strany Jan Hamáček jasně řekl, že ČSSD musí mít právo určovat si, kdo bude ideály sociální demokracie prosazovat ve vládě. Hamáček trval na tom, že místo Antonína Staňka musí být příštím ministrem kultury Michal Šmarda a nikdo jiný. Pokud to Andrej Babiš nedokáže prosadit u prezudenta Zemana, podle Hamáčka nebude mít smysl, aby ČSSD zůstávala ve vládě.

„Sociální demokracie jasně řekla, kdo má být ministr kultury. Já věřím, že to dopadne dobře,“ řekl. Jeho slova přinesla ČTK.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…