Okamurův vysněný dům? Takto to nakonec dopadlo

15.04.2014 8:08

Šéf Úsvitu Tomio Okamura má důvod k radosti. Svůj „rourový dům“ podle deníku Blesk nakonec snižovat nemusí. Původně to po něm chtěla radnice Prahy 6, ale nakonec jí stačí sešikmení střech tubusů, aby bylo zřejmé, že jde o podkroví.

Okamurův vysněný dům? Takto to nakonec dopadlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Tomio Okamura se prý nemůže dočkat svého nového obydlí. Bulvár píše, že dům v podobě stojících tubusů mu navrhl světoznámý švýcarský architekt Christian Kerez. Radnice Prahy 6 však nechtěla povolit jeho stavbu s tím, že tubusy jsou příliš vysoké a Tomio Okamura se chystal snižovat jejich výšku.

Podle informací Blesku nyní stačí, když sešikmí střechy tubusů a bude tak prý jasné, že jde o podkroví a nikoli o celé patro. Okamura však přijde o několik teras, které měly roury jeho domu korunovat.

„Bylo mi oznámeno, že stačí, když střechy tubusů budou mít určitý sklon, aby bylo patrné, že nejde o patro, ale o podkroví,“ potvrdil Blesku Okamura.

Šest obýváků a osm ložnic

Vysněný dům by měl prý stát v pražském Břevnově už tento rok. K jeho budoucí podobě se nyní na svých stránkách prý vyjadřují také členové sdružení Tejnka. Jde o občanskou iniciativu starého Břevnova. „Ten pozemek znám dost obře, je dost malý na takovou stavbu. Nemluvě o tom, že je tam postaven jeden slátanější dům než druhý, takže i sebeúžasnější dům tam bude vypadat spíš jako pěst na oko. Zajímavě vypadající dům na nevhodném pozemku v nevhodné lokalitě,“ zní jeden z názorů na připravovanou stavbu.

Blesk přikládá i obrázek architektonického návrhu, kde popisuje jeho parametry. Jedná se o dům poskládaný z několika vztyčených rour různých výšek a průměrů. Maximálně 12,5metrová výše a sedmnáctimetrová šíře stavby by měla podle bulváru obsahovat 20 tubusů. V nich pak budou 4 podlaží, 5 míst v garáži a 3 samostatné byty s celkovou plochou 431 metrů čtverečních. Na takový dům od slavného architekta je prý potřeba 20 milionů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poslankyně SPD se začala zajímat o Vojtěchovy covidové zakázky za miliony. Takto dopadla

9:19 Poslankyně SPD se začala zajímat o Vojtěchovy covidové zakázky za miliony. Takto dopadla

Poslankyně Karla Maříková (SPD) chtěla rozkrýt pozadí bynysu s covidem, kdy resort zdravotnictví pra…