Olomoucké hejtmanství má doplatit bývalému řediteli 1,4 mil. korun

27.07.2019 14:10

Téměř jeden a půl milionu korun musí podle rozhodnutí olomouckého okresního soudu zaplatit Olomoucký kraj bývalému řediteli krajského úřadu Liboru Kolářovi. Toho v roce 2013 odvolal z funkce tehdejší hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), soudy ale rozhodly, že následné propuštění bylo nezákonné a má právo na ušlou mzdu. Rozsudek zatím není pravomocný, uvedla dnes Mladá fronta Dnes (MfD).

Olomoucké hejtmanství má doplatit bývalému řediteli 1,4 mil. korun
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Rozbořil uvedl, že Kolář porušoval zákoník práce, nedodržoval pravidla při výběrových řízeních a dělal kroky, které podle hejtmana kraj poškodily finančně. Kolář po svém propuštění podal několik žalob. V únoru 2017 rozhodl okresní soud, že jeho odvolání z funkce je platné, ovšem výpověď z pracovního poměru byla nezákonná. Na základě tohoto rozhodnutí se Kolář u soudu nyní domáhal ušlé mzdy. Podle soudkyně Jaroslavy Jechové částka 1,4 milionu korun odpovídá ušlému zisku za 23 měsíců, uvedl deník.

Kolář byl ve vedení Krajského úřadu Olomouckého kraje od jeho vzniku v roce 2000. Po propuštění si jej v roce 2014 vybral na místo vrchního ředitele kabinetu ministr dopravy Antonín Prachař (ANO). Kolář však podle MfD po pár měsících rezignoval v souvislosti s nestandardním postupem při zápůjčce luxusního vozu BMW v době, kdy ministerstvo připravovalo výběrové řízení na nákup služebních vozidel. V dubnu 2015 byl jmenován novým vedoucím odboru kanceláře starosty Městského úřadu ve Valašském Meziříčí, kde podle MfD působí dodnes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…