Omluva Ludvíku Hovorkovi: Nepodílel se na rozhodnutí soudu o zrušení karanténních opatření

24.04.2020 15:47

Bývalý poslanec KDU- ČSL Ludvík Hovorka se ohradil proti tomu, aby byl jakkoliv spojován s rozhodnutím soudu, kterým byla zrušena některá opatření ministra Adama Vojtěcha proti pandemii koronaviru. Mělo se tak stát v textu ParlamentníchListů.cz. ParlamentníListy.cz se panu Ludvíku Hovorkovi omlouvají.

Omluva Ludvíku Hovorkovi: Nepodílel se na rozhodnutí soudu o zrušení karanténních opatření
Foto: Archiv LH
Popisek: Ludvík Hovorka
reklama

Od čtvrtka je nejdiskutovanějším veřejným tématem v České republice rozhodnutí Městského soudu v Praze, kterým bylo zrušeno několik rozhodnutí ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, jimiž byla provedena karanténní opatření proti pandemii koronaviru.

ParlamentníListy.cz při zjišťování informací o pozadí rozhodnutí soudu oslovily také svůj zdroj blízký vedení KDU- ČSL, který zmínil, že lidé, kteří za zrušením stojí, měli být velmi blízcí právě vedení této parlamentní strany. Jde především o soudce Štěpána Výborného, který je mladším bratrem Marka Výborného, poslance a do loňského listopadu předsedy KDU- ČSL.

Žalobu k Městskému soudu v Praze podal právník, který v minulosti působil jako asistent poslance KDU- ČSL Ludvíka Hovorky. Tuto funkci vykonával po celé volební období 2013- 2017. Po dalších volbách už se Hovorka do Poslanecké sněmovny nedostal.

Dalším Hovorkovým asistentem byl (v jiné době) jiný právník. Ten se později stal soudcem a působí na správním úseku Městského soudu v Praze. A to ve stejném senátu, jako doktor Výborný. A tento jurista jako soudce o žalobě rozhodoval.

ParlamentníListy.cz v textu netvrdily, že by bývalý poslanec Ludvík Hovorka do rozhodnutí soudu jakkoliv aktivně zasahoval, nebo byl s případem osobně aktivně spojen. Pouze jsme zmínili, že v jeho okolí vznikly vazby, které mohly být využity k ovlivnění rozhodnutí.

Přesto uznáváme, že informace zveřejněné v článku, za kterými si stojíme a které jsou z větší části z veřejných zdrojů, mohly vzbudit dojem, že byl do vazeb a událostí nějakým způsobem zapojen. Proto jsme se rozhodli zmíněný text z webu stáhnout.

Panu Ludvíku Hovorkovi se omlouváme, nebylo naším záměrem jej jakkoliv poškodit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jakub Vosáhlo
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boris Šťastný na scéně! SPD ho nominovala do důležité funkce

17:44 Boris Šťastný na scéně! SPD ho nominovala do důležité funkce

Kandidátem hnutí SPD do „Rady ministerstva zdravotnictví pro řízení vakcinace“ je lékař Boris Šťastn…