Ondráček se pustil do Petříčka kvůli Lukašenkovi: Tomu šme... nevěřím. Co ten poskok ví o Bělorusku

11.08.2020 21:32

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) se ostře obul do šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD) pro jeho reakci na obvinění ze strany běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, že se Česká republika podílela na organizaci protestů v Bělorusku. 

Ondráček se pustil do Petříčka kvůli Lukašenkovi: Tomu šme... nevěřím. Co ten poskok ví o Bělorusku
Foto: ksm.cz
Popisek: Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček
reklama

„Česká republika rozhodně nic neorganizovala a nevím o tom, že by se v demonstracích jakkoliv organizačně angažovaly jakékoli složky naší státní správy. Ať pan prezident Lukašenko předloží nějaký důkaz, pak se tím můžeme zabývat,“ konstatoval ministr zahraničí Petříček.

Svými slovy Ondráčka zvedl ze židle.

„Přátelé, nevím proč, ale já tomu šme... (ministrovi) nevěřím ani dobrý den. Dělá jen poskoka Pochemu a cizím zájmům. Nejhorší ministr zahraničí, kterého jsme kdy měli. A že tam před ním byla esa,“ píše Ondráček na svém facebooku.

I premiér Babiš Ondráčka „těmi svými kecy také zklamal“. „Kdyby se raději staral o domácí problémy. Nenažranost exekutorů, upadající ekonomiku, soudní a justiční mafii, předraženost veřejných zakázek v dopravě i v armádě, bordel ve zdravotnictví atd. Zajímalo by mne, co o Bělorusku ví a zda tam vůbec někdy byl, že je tak chytrý. Ach jo,“ povzdechl si závěrem svého komentáře komunista.

Policejní násilí odsoudil i premiér Andrej Babiš (ANO).

Běloruské volby kritizují i další evropské země. Polsko vyzvalo k mimořádnému svolání Evropské rady. Německo vyzývá běloruské úřady, aby propustily všechny, kteří mírumilovně vyjadřovali svůj protest. V Berlíně nevyloučili obnovení sankcí EU proti Bělorusku.

Naopak Lukašenkovi ke zvolení pogratuloval ruský prezident Vladimir Putin, který vyjádřil naději, že bude „pokračovat v integračních procesech“.

Podle údajů Ústřední volební komise Lukašenko získal 81,35 % hlasů. Na druhém místě je Světlana Tichanovská s osmi procenty. Opoziční kandidátka oficiální výsledky neuznává a napadla je u Ústřední volební komise.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…