Ondráček se pustil do Petříčka kvůli Lukašenkovi: Tomu šme... nevěřím. Co ten poskok ví o Bělorusku

11.8.2020 9:32 odp.

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) se ostře obul do šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD) pro jeho reakci na obvinění ze strany běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, že se Česká republika podílela na organizaci protestů v Bělorusku. 

Ondráček se pustil do Petříčka kvůli Lukašenkovi: Tomu šme... nevěřím. Co ten poskok ví o Bělorusku
Foto: ksm.cz
Popisek: Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček

„Česká republika rozhodně nic neorganizovala a nevím o tom, že by se v demonstracích jakkoliv organizačně angažovaly jakékoli složky naší státní správy. Ať pan prezident Lukašenko předloží nějaký důkaz, pak se tím můžeme zabývat,“ konstatoval ministr zahraničí Petříček.

Svými slovy Ondráčka zvedl ze židle.

„Přátelé, nevím proč, ale já tomu šme... (ministrovi) nevěřím ani dobrý den. Dělá jen poskoka Pochemu a cizím zájmům. Nejhorší ministr zahraničí, kterého jsme kdy měli. A že tam před ním byla esa,“ píše Ondráček na svém facebooku.

I premiér Babiš Ondráčka „těmi svými kecy také zklamal“. „Kdyby se raději staral o domácí problémy. Nenažranost exekutorů, upadající ekonomiku, soudní a justiční mafii, předraženost veřejných zakázek v dopravě i v armádě, bordel ve zdravotnictví atd. Zajímalo by mne, co o Bělorusku ví a zda tam vůbec někdy byl, že je tak chytrý. Ach jo,“ povzdechl si závěrem svého komentáře komunista.

Policejní násilí odsoudil i premiér Andrej Babiš (ANO).

Běloruské volby kritizují i další evropské země. Polsko vyzvalo k mimořádnému svolání Evropské rady. Německo vyzývá běloruské úřady, aby propustily všechny, kteří mírumilovně vyjadřovali svůj protest. V Berlíně nevyloučili obnovení sankcí EU proti Bělorusku.

Naopak Lukašenkovi ke zvolení pogratuloval ruský prezident Vladimir Putin, který vyjádřil naději, že bude „pokračovat v integračních procesech“.

Podle údajů Ústřední volební komise Lukašenko získal 81,35 % hlasů. Na druhém místě je Světlana Tichanovská s osmi procenty. Opoziční kandidátka oficiální výsledky neuznává a napadla je u Ústřední volební komise.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nabTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…