Ondráčkovy zkažené Vánoce. Musí se omluvit Horáčkovi

18.12.2020 15:26

Zdeněk Ondráček (KSČM) má patnáct dnů na omluvu Michalu Horáčkovi, kterého obvinil ze spolupráce s StB. „Horáček je podle dostupných informací bývalý vekslák a spolupracovník StB s krycím jménem Sázkař,“ prohlásil o něm před lety. Dle soudu to ovšem nebyla pravda a Horáčka tato slova poškodila zvlášť závažným způsobem.

Ondráčkovy zkažené Vánoce. Musí se omluvit Horáčkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Shromáždění pro zachování sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích. Došlo k drobným šarvátkám

Anketa

Chcete, aby vláda přes Vánoce a Silvestra otevřela hospody?

32%
68%
hlasovalo: 21127 lidí

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se má omluvit textaři a tehdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi. Proti Ondráčkovi v roce 2017, kdy byl navržen do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů, vystupoval tehdy právě Michal Horáček.

„Další bitva. V úterý bude Sněmovna znovu hlasovat o tom, zda komisi pro dohled nad GIBS povede předrevoluční mlátička Zdeněk Ondráček. Pokud neprojde ani tentokrát, už se o něm hlasovat nebude. Takže: Pro komunisty poslední bitva vzplála. Nedovolme jim, aby ji vyhráli. Pište poslancům ANO i dalších stran, aby ideály Listopadu neopustili,“ sdělil tentokrát Michal Horáček.

Ondráček se má Horáčkovi omluvit za slova, která o něm vyřkl v rozhovoru pro server Eurozprávy. „Hodně viditelnou kampaň proti vám vede prezidentský kandidát Michal Horáček, kterého podporuje celá řada známých osobností. Sledujete, co o vás říkají?“ zeptal se redaktor Ondráčka.

„Horáček je podle dostupných informací bývalý vekslák a spolupracovník StB s krycím jménem Sázkař. Takový člověk je mi ukradený. Jeho výlevy moudrostí nevyhledávám, ale dostávají se ke mně a pak na některé reaguji,“ odpověděl Ondráček.

Michal Horáček však nařčení ze spolupráce s StB rázně popřel. Horáček na Ondráčka původně podal trestní oznámení pro pomluvu. Sněmovna poslance ale k trestnímu stíhání nevydala. Souhlas s Ondráčkovým stíháním nepodpořili zejména poslanci ANO, ČSSD, SPD a KSČM, ale i většina občanských demokratů. Horáček na poslance následně podal žalobu u civilního soudu. Žalobu tedy vyhrál a nyní má komunistický poslanec lhůtu patnácti dnů na omluvu.

Anketa

Bojíte se, že zemřete na covid-19?

18%
82%
hlasovalo: 7972 lidí

„Soud má za to, že žaloba byla podána po právu. Výrok, že žalobce byl spolupracovníkem StB s krycím názvem Sázkař, je objektivně způsobilý dotyčného zasáhnout a poškodit ho zvlášť závažným způsobem,“ uvedla dle iRozhlasu soudkyně Dagmar Stamidisová.

Komunistický poslanec Ondráček se před listopadem 1989 jako příslušník tehdejšího Sboru národní bezpečnosti podílel na potlačování demonstrací proti komunistickému režimu. V březnu 2018 byl poslanci zvolen do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Vzbudilo to kvůli Ondráčkově minulosti mezi politiky i veřejností kritiku, protože GIBS vyšetřuje trestnou činnost policistů, celníků či dozorců. Ondráček prohlásil, že působení u komunistické policie nelituje, ale po demonstracích proti jeho zvolení rezignoval na post šéfa komise. Své kritiky ze středopravicových stran nazval demokratickou žumpou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jak zabít Babiše,“ nakreslilo dítko. Ve škole dostal pochvalu, učitelka říkala, že se Babiše musíme zbavit, chlubí se maminka. Jinde sundávají obrazy Zemana

16:02 „Jak zabít Babiše,“ nakreslilo dítko. Ve škole dostal pochvalu, učitelka říkala, že se Babiše musíme zbavit, chlubí se maminka. Jinde sundávají obrazy Zemana

Po sociálních sítích koluje obrázek s jednoduchým návodem, jak zabít premiéra Andreje Babiše. Obráze…