Ondřej Neff k nástupu policie na Babiše

12. 8. 2017 8:11

K aktuální kauze kolem Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) ohledně vydání k trestnímu stíhání ve věci Čapího hnízda se vyjádřil i šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff.

Ondřej Neff k nástupu policie na Babiše
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš

„Policie požádala Sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka kvůli trestnímu stíhání stran Čapího hnízda. Sněmovna se případem bude zabývat za týden a poté bude policie vyšetřovat něco, co měla vyšetřit už dávno,“ zkonstatoval Neff s tím, že miliardář měl zapotřebí sešvindlováním majetkových vztahů svého podniku Čapí hnízdo vydyndat z unijních peněz padesát milionů korun.

„Rozruch kolem toho utichl právě proto, že si policie seděla na rukách. I o tom se přece psalo. Proč policie nekoná? Ta jediná mohla vnést jasno: je to trestný čin anebo legálně proveditelný fígl? Nechutná praktika by to byla v každém případě, zrovna tak jako trik s korunovými dluhopisy. Jenže policie si na rukách seděla a uvolnila je teď,“ dodal Neff.

  • Původní text ZDE

Podle jeho slov nemá smysl se v současné době dohadovat, zda je to součást volebního boje. „Vyšetřování je zde a využívat toho faktu budou obě strany. Babiš hned začal s povykem, že politici po něm jdou, a jeho protivníci ho budou prezentovat jako gaunera. Přesvědčení budou ještě přesvědčenější, jak to vnímají ti lhostejní a jak to na ně zapůsobí, se uvidí při volbách,“ zmínil Neff. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

20:25 Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

ANKETA Je Petr Nečas oběť? Ano. Na tom se s kandidátem na prezidenta Mirkem Topolánkem řada poslanců…