Ondřej Neff se vysmál senátorům Hilšerovi, Dienstbierovi i Láskovi. Kvůli Lipovské

08.02.2020 12:50

Devatenáct senátorů v čele s Markem Hilšerem a Jiřím Dienstbirem (ČSSD) se pokusilo upálit brněnskou ekonomku Hanu Lipovskou, obrazně řečeno. Tak to alespoň vidí publicista Ondřej Neff, který se senátorům vysmál. Chtěl vědět, jak o sobě mohou tvrdit, že jsou demokraté, když dopředu kádrují, kdo smí, a kdo nesmí mluvit do hospodaření České televize.

Ondřej Neff se vysmál senátorům Hilšerovi, Dienstbierovi i Láskovi. Kvůli Lipovské
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Devatenáct senátorů napsalo České biskupské konferenci, aby stáhla nominaci brněnské ekonomky Hany Lipovské.

Naposledy se vyjádřila kriticky k Milionu chvilek pro demokracii a před tím hájila V4, odmítala euro a odmítla mýtus o čecháčkovství – to je přece dostatečný důvod, proč ji upálit! Polínka na hranici se našla snadno a nezbylo než najít sirky. Ty se nabídly samy sebou, byl to ten pochybovačný výrok o smyslu České televize,“ napsal Neff.

Ale neuspěli. Podle Ondřeje Neffa  je to dobře, protože ekonomka může dohlédnout na hospodaření České televize a stát proti těm, kteří by snad chtěli nad možným plýtváním přivírat oči.

Počínání senátorů bylo Neffovi k smíchu a nechápe, jak ve jménu demokracie mohli demokracii vlastně pošlapávat, když chtěli rozhodovat o tom, kdo smí, a kdo už nesmí ve svobodné demokratické společnosti kandidovat. Ukázalo se však, že naštěstí kandidovat smí.

„Pánové Dienstbier, Hilšer a další se pokusili předběžně kádrovat a apriorně vylučovat. Nejkomičtější na jejich postoji jsou jejich fráze o demokracii a svobodě slova. Oni naprosto otevřeně a jednoznačně ostrakizují odborně kvalifikovanou osobu za její názory a ohánějí se při tom demokracií a svobodou. Tak tohle dokáže jenom liberální demokrat. Naštěstí zvítězila demokracie, tedy autonomní a neovlivněný soud pověřeného orgánu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

19:39 Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se v průběhu jednání Poslanecké sněmovny rozčílila kvůli…