Opozice Uherského Hradiště: Odmítáme tuto povrchní hru vedení města

11.01.2019 10:01

Koalici v Uherském Hradišti tvoří ODS, KRUH, KDU-ČSL a TOP09, starostou je lídr vítězné strany ODS Stanislav Blaha. Ten vyzval opozici (ANO, Nestraníci pro Hradiště, Piráti, KSČM, ČSSD), aby do 23.listopadu loňského roku nominovala do každé odborné komise jednoho kandidáta. Opozice tedy Radě města předložila své kandidáty, místa v komisi však nezískala.

Opozice Uherského Hradiště: Odmítáme tuto povrchní hru vedení města
Foto: Uherské Hradiště
Popisek: Uherské Hradiště
reklama
Na následném jednání Rady města 17.prosince ovšem Rada svůj slib nesplnila a rozhodla o tom, že z opozičních stran budou do komisí jmenováni pouze kandidáti hnutí ANO s tím, že zbývající strany a sdružení mají nominovat své zástupce do komisí tak, aby v každé z nich byli ze všech pět zbývajících opozičních stran dohromady pouze tři členové. S tím ovšem opozice nesouhlasí. 
 
„Tuto překotnou změnu názoru v průběhu pouhých tří týdnů chápeme tak, že se vedení města zřejmě obává koordinované spolupráce opozice a její schopnosti předkládat racionální návrhy usnesení, což projevila již na prosincovém zasedání zastupitelstva města. Mrzí nás, že odpovědí na tuto naši společnou aktivitu je snaha vedení města „rozštípnout“ opozici a rozhádat její představitele na takových banalitách, jako je např. vnitřní spor o personálním obsazení jednotlivých komisí Rady města,“ stojí ve společném prohlášení opozice. 
 

Anketa

Rozhazuje vláda Andreje Babiše zbytečně a nezodpovědně naše peníze?

26%
hlasovalo: 13623 lidí
 
Všechny opoziční strany se shodují v názoru, že to takto odmítají a říkají, že jim nejde o posty, ale o schopnost přenášet své programové priority do práce jednotlivých komisí. „Rada města se zřejmě obává našeho koordinovaného postupu a iniciačních návrhů, kterými bychom mohli zřejmě až příliš zatížit jednotlivé komise, tedy i činnost samotné Rady města, a to vpoměrně častějších intervalech, než je tomu v rámci zasedání zastupitelstva města,“ myslí si opozice. 
 
Opoziční strany proto prohlašují, že trvají na svých původních nominacích. „Žádáme Radu města, aby v tomto ohledu adekvátně přizpůsobila počet členů jednotlivých komisí a zachovala dlouhodobě respektovaný princip, kdy každý strana, zastoupená v zastupitelstvu města, má možnost se podílet na činnosti jednotlivých komisí, přicházet s podněty, a mít plnohodnotné informace, které pak mohou pomoci daleko harmoničtějšímu projednávání záměrů Rady města v rámci zastupitelstva města,“ shoduje se ve svém prohlášení opizice města. Pod tím je podepsán Tomáš Janča (ANO), Jan Zapletal (Nestraníci pro Hradiště), Michal Dvouletý (Naplno pro Hradiště), Jaroslav Ševčík (Piráti), Ivan Mařák (KSČM) a Ivan Karpeles (ČSSD). 
 
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

9:40 Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

Veřejnoprávní a tzv. mainstreamová média se po celé Evropě tématu nelegální migrace vyhýbají. Ne tak…