Opozice nevítá Zemanův návrh Válkové na ombudsmanku

14.12.2019 8:20 | Zprávy
autor: čtk

Předsedové opozičních stran se příliš neztotožňují s návrhem prezidenta Miloše Zemana, aby se veřejnou ochránkyní práv stala poslankyně ANO Helena Válková. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a šéf Pirátů Ivan Bartoš poukázali na její členství v KSČ, podle předsedy ODS Petra Fialy jde o politickou trafiku. Lidovecký předseda Marek Výborný označil Válkovou za jednu z relevantních kandidátek, hendikepem ale podle něj je, že je politickou osobností.

Opozice nevítá Zemanův návrh Válkové na ombudsmanku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Válková

Zeman v dopise poslanců napsal, že bývalá ministryně spravedlnosti a současná vládní zmocněnkyně pro lidská práva Válková je všeobecně známou a respektovanou osobností. Kritici upozornili naopak na to, že odmítla senátní ústavní žalobu na Zemana jako pokračování boje o prezidentský úřad, nebo na výrok, že „ono se toho v protektorátu zas tolik nedělo“, za který se později omluvila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Paní ministryně,

Vy se podle všeho snažíte rozvolnit nějaká rozpočtová pravidla. Já se ptám proč? Není to pro nás do budoucna nebezpečné? Nezadlužíte tím další generace? Co by mě také zajímalo, kde přesně a kolik jste dokázala uspořit nebo to plánujete, pravda je, že teď jste ministryně chvíli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico překvapil: Co s Ukrajinou po válce?

20:20 Fico překvapil: Co s Ukrajinou po válce?

Slovenský premiér Robert Fico se pochlubil dalším setkáním se studenty v Bratislavě. V komentáři na …