Opozice se ve sněmovně hádá navzájem, ČSSD řeší, zda je Babák sklerotik

18.09.2012 16:25

Do sporu se dnes při jednání sněmovny dostali poslanci opozičních ČSSD a Věcí veřejných. Poslanec VV Michal Babák kritizoval sociální demokraty za neúčast na jednání rozpočtového výboru, který zamítl jeho návrh na ponechání současných sazeb daně z přidané hodnoty i pro příští rok.

Opozice se ve sněmovně hádá navzájem, ČSSD řeší, zda je Babák sklerotik
Foto: VV
Popisek: Poslanec Michal Babák
reklama

Předseda poslanců ČSSD Jeroným Tejc reagoval návrhem, aby Sněmovna v souvislosti se zvyšováním daně jednala o Babákově ztrátě paměti. 

Babák poznamenal, že od příštího roku hrozí jednotná daň z přidané hodnoty 17,5 procenta, což podle něho zdraží potraviny. Tím, že na dnešním jednání výboru chybělo několik sociálních demokratů, k tomu podle něho přispěla i ČSSD. „Tohleto nepochopím. Doufám, že zde nejde o nějakou výměnu, o nějaký handl mezi sociální demokracií a koalicí,“ uvedl Babák.
    
Tejc reagoval tím, že navrhl zařadit na program schůze bod s názvem „Ztráta paměti poslance Babáka“. Zdůraznil, že když ČSSD odcházela od vlády, byla daň na potraviny pětiprocentní a sociální demokraté nikdy nehlasovali pro její zvýšení - na rozdíl od poslanců VV včetně Babáka v době, kdy VV byly koaliční stranou. „Z tohoto se skutečně nevykecáte, i kdybyste byl čaroděj, a to skutečně nejste,“ řekl Tejc na Babákovu adresu.

Vystoupení šéfa poslanců ČSSD podnítilo další návrhy, které předložil Vít Bárta (VV). Chtěl, aby sněmovna rozebrala někdejší předvolební slib ČSSD o zavedení 13. důchodu a aby sociální demokraté vysvětlili svůj postoj k možné jedné sazbě daně z přidané hodnoty od příštího roku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…