Opoziční pětka vyzvala Babiše. Vystoupili společně v rouškách

16.03.2020 20:47

Předsedové opozičních politických stran TOP 09, ODS, Pirátů, STAN a lidovců se sešli a v rouškách uvedli své společné prohlášení. „Vyzýváme vládu, aby říkala pravdivé informace o skutečném stavu zásob ochranných pomůcek pro pracovníky v ohrožených profesích,“ vyzvali. Apelovali též přímo na premiéra Andreje Babiše (ANO), chtějí od něho informovat o závažných krocích jeho vlády.

Opoziční pětka vyzvala Babiše. Vystoupili společně v rouškách
Foto: Facebookový profil TOP 09
Popisek: Předsedové opozičních politických stran TOP 09, ODS, Pirátů, STAN a lidovců při přednesu své výzvy vládě
reklama

Anketa

Má opozice pravdu, že Babišova vláda selhala při shánění roušek a respirátorů?

12%
88%
hlasovalo: 19642 lidí
Společné prohlášení předsedů opozičních parlamentních stran obsahuje kromě výzvy na vládu, „aby říkala pravdivé informace o skutečném stavu zásob ochranných pomůcek pro pracovníky v ohrožených profesích“, také apel, že vláda „musí vše podřídit tomu, aby byl počet testovaných co nejvyšší“.

„Vláda musí být otevřená. Veřejnost má právo vědět, jaký je krizový scénář a další předpokládaný vývoj. Budou vznikat krizová centra? Stejně tak, jak dlouho budou opatření trvat? Co musí nastat, aby opatření byla postupně rušena?“ tážou se předsedové parlamentních opozičních stran.

A svá slova míří i přímo na osobu premiéra Andreje Babiše (ANO). „Jako volení zástupci velké části veřejnosti žádáme předsedu vlády, aby nás pravidelně informoval o závažných krocích své vlády,“ požadují.

Fotogalerie: - Předčasně ukončená schůze

Sněmovna volila členy do rady ČT a Rozhlasu. Po vo...
Sněmovna volila členy do rady ČT a Rozhlasu. Po vo...
Sněmovna volila členy do rady ČT a Rozhlasu. Po vo...
Sněmovna volila členy do rady ČT a Rozhlasu. Po vo...
Sněmovna volila členy do rady ČT a Rozhlasu. Po vo...
Předseda volební komise Martin Kolovratník

Přiložili též fotografii z jednání i z přednesu výzvy novinářům. Všichni představitelé opozičních stran, kteří se prohlášení zúčastnili, na sobě měli po celou dobu roušky.


K nošení roušek vyzývají politici již prostřednictvím několika videí. Sama předsedkyně TOP Markéta Pekarová Adamová o to požádala veřejnost prostřednictvím videa. „Svojí rouškou chráním ostatní, ti ostatní chrání svojí rouškou mne,“ řekla na videu Pekarová Adamová.


K ochraně obyvatel za pomoci roušek vyzývají občany nejenom opoziční politici. Během dneška k ochraně úst a nosu za pomoci roušek, šál či šátků vyzval i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění

13:01 Kupka je kolaborant s ANO! PL patří Valentovi, lžou... Cože? Omluv se! Právě probíhá jednání středočeské ODS. Padla extrémní obvinění

EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz od sobotního dopoledne sledují probíhající regionální sněm ODS ve Stř…