Orbán: Tvrdě na migranty. Chráníš hranice, chráníš zdraví. Maďarsko svou policii nezradí

6. 7. 2020 13:21

Viktor Orbán promluvil k národu a konstatoval, že Maďarsko první vlnu koronavirové epidemie zvládá a může zvládnout i případnou druhou vlnu. Vyžaduje to však, aby Maďarsko zůstalo ostražité, nedalo se obalamutit Západem, aby na rozdíl od Američanů a západní Evropy důvěřovalo své armádě a policii a aby postupovalo proti migrantům se stejnou tvrdostí jako doposud.

Orbán: Tvrdě na migranty. Chráníš hranice, chráníš zdraví. Maďarsko svou policii nezradí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Viktor Orbán
reklama

Maďarský premiér Viktor Orbán promluvil k národu a prohlásil, že se Maďarsko postupně dostane z koronakrize, jen Maďaři nesmí polevit v ostražitosti a nesmí epidemii dovolit znovu se rozjet. Orbánova slova přinesl rozhlas Kossuth. Jeho slova převzal také server Hungary Today.

Anketa

Vadí vám, že vláda plánuje schodek rozpočtu 500 miliard?

69%
31%
hlasovalo: 11506 lidí

Pokud Maďarsko nedovolí, aby ho Západ napálil, může z krize vyjít silnější,“ zdůraznil premiér. Pokud bude zdravotnictví dobře připraveno, může si Maďarsko poradit i s případnou druhou vlnou koronavirové pandemie.

Ale pokud se to má opravdu podařit, je podle Orbána třeba dál účinně vzdorovat migraci. Migranti podle Orbána ohrožují jak maďarské zdravotnictví, tak bezpečnost i kulturu. „Chránit naše hranice znamená chránit i naše zdraví,“ uvedl Orbán. „Pokud chceme, aby Maďarsko zůstalo mírumilovným, bezpečným a klidným místem, musíme migraci čelit s maximální přísností,“ řekl také Orbán.

„Potřebujeme naši policii a vojáky ... To, čeho jsme byli svědky v západní Evropě a Americe, že společnost a politici zradili vlastní policii, to se nesmí ve střední Evropě opakovat,“ řekl maďarský premiér. „Střední Evropa může na sebe být hrdá,“ dodal ještě s tím, že koronakrizi zvládá lépe než Západ.

V tuto chvíli má prý Německo a středoevropské státy předpoklady pro to, aby vytáhli EU z krize, ale vyžaduje to prý jednu věc. „Nemůžeme nechat Brusel, aby nám vnucoval způsob života, o který Maďaři, Češi a Poláci nestojí. Měli by nás nechat žít naše životy. Pak budeme všichni společně úspěšní,“ vypálil Orbán.

Pár slov věnoval i plánu na ekonomickou záchranu EU v časech koronakrize. Zdůraznil, že v současné podobě tato pomoc poplyne především na jih Evropy, do Španělska, do Itálie, ale také do Francie, ale to jsou podle Orbána relativně bohaté země, které si neprošly zkušeností komunismu, takže podle Orbána je třeba zvážit, zda tyto země opravdu nutně potřebují finanční injekci. Maďarsko je prý připraveno jihu Evropy pomoci, ale žádá za to, aby se s ním jednalo s úctou, mezi státy EU jako rovný s rovným.

To podle Orbána mimo jiné znamená, že nikdo, ani Německo, nesmí Maďarsku vnucovat nějakou společnou azylovou politiku. „Zatímco Německo se snaží vyřešit své demografické problémy s pomocí migrantů, Maďaři nevěří, že přivádění migrantů z muslimského světa může v Maďarsku zajistit mírumilovný křesťanský život,“ zdůraznil Orbán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

20:47 Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

Kerého blba toto móže napadnút, rozčiloval se v Televizních novinách TV Nova jeden oslovený starší m…