Osamu Okamura: Svého bratra nevolím

12. 8. 2017 22:01

Architekt Osamu Okamura se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus vyjádřil ke svému bratrovi Tomiovi, jenž je předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie. Svého bratra, jak uvedl, však nevolí.

Osamu Okamura: Svého bratra nevolím
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

Osamu je nejmladší ze tří sourozenců, Tomio je o rok starší. „Někteří lidé říkají, že bratrovi fandí,“ popisoval Osamu s tím, že on pro změnu nemá problém říct, že na politické věci má jiný názor. „Nejsem jeho voličem,“ sdělil. Občas jsou z toho prý lidé zaražení. 

Osamu se v rozhovoru vyjádřil také k tomu, že města by podle něj měla být otevřená, bezpečná a příjemná k životu. Je totiž mimo jiné programovým ředitelem mezinárodního festivalu a konference pro obyvatelnější města reSITE.

Původní text ZDE.

Své řekl také k segregaci obyvatel, která je podle jeho slov v dnešní době v rozvinutém světě jeden z největších problémů. „Především, když se segregují bohatí a vzdělanější od chudších a méně vzdělaných. V dlouhém horizontu je to velmi nebezpečný a neúnosný trend,“ řekl.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…