Oslava hradního kancléře Mynáře je v plném proudu. A na ní...

22.06.2017 20:42

Současní i bývalí ministři, představitelé byznysu a další veřejně známé osobnosti dnes přišli na oslavu 50. narozenin hradního kancléře Vratislava Mynáře. Narozeninová party se koná v Jižních zahradách Pražského hradu, které byly kvůli akci celý den uzavřeny. Další části areálu Hradu byly turistům přístupné.

Oslava hradního kancléře Mynáře je v plném proudu. A na ní...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka a hradní kancléř Vratislav Mynář

Jako první dorazil prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Krátce po něm prošli do zahrady, odkud se ozývala cimbálová hudba, sportovní manažer Miroslav Černošek nebo bývalý ministr vnitra Martin Pecina. Ten novinářům řekl, že kancléři přinesl k narozeninám whisky. Další hosté chodili s květinami nebo obrazy.

Čím Mynáře obdaruje, neprozradila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). Na dotaz, jak hodnotí výběr místa pro konání oslavy, poznamenala, že prostory na Hradě si může pronajmout kdokoliv. "Podle informací, které mám z médií, si pan kancléř za pronájem prostor zaplatil," dodala. Ze současných členů kabinetu se oslavy zúčastnil také šéf resortu průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD).

Mezi gratulanty byl pražský arcibiskup Dominik Duka. Přišel také šéf zahraničního odboru Hradu Rudolf Jindrák, krátce před sedmou hodinou večer prošel kolem novinářů mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. "Myslím, že je hezké, že pan kancléř přispěje do rozpočtu Správy Pražského hradu částkou minimálně 180.000 korun," komentoval Ovčáček výběr místa. Dodal, že cena pronájmu je dostupná na stránkách Pražského hradu. Ovčáček již dříve uvedl, že peníze se použijí na opravu památek.

Mezi pozvanými jsou podle dřívějšího vyjádření Mynáře prezident Miloš Zeman, zpěvák Daniel Hůlka nebo poslanec Vítězslav Jandák (ČSSD). Prezident se dnes k oslavě vyjádřil na Žofínském fóru. "Až vám bude 50 let, tak pokud vůbec máte nějaké přátele, tak si je také rád pozvete," řekl novináři. "A jestli to někdo na Hradě vnímá kontroverzně, já to určitě nejsem," dodal Zeman.

Hosté přicházeli přes třetí nádvoří Pražského hradu, odkud po Býčím schodišti sestupovali do zahrady. U schodiště stáli dva členové ochranky, kteří gratulantům pomáhali projít hloučkem novinářů. Na oslavu bylo pozváno kolem dvou set hostů, po Býčím schodišti jich prošlo několik desítek.

Nelibě nesl zájem médií sexuolog Radim Uzel. Přítomnost novinářů u vchodu na oslavu označil za otravnou. Další hosté většinou procházeli bez komentáře.

Narozeniny v areálu Pražského hradu slavil před rokem i hlavní Zemanův poradce Martin Nejedlý. Kvůli oslavě si pronajal Královskou zahradu a Letohrádek královny Anny, který do té doby k soukromé oslavě nebo ke komerční akci pronajat nebyl. Oslava obě místa pro veřejnost uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál Zdeněk Bakala: Jeho novináři, ČT i překvapivý hlas z kavárny. Už jde opravdu do tuhého

9:02 Skandál Zdeněk Bakala: Jeho novináři, ČT i překvapivý hlas z kavárny. Už jde opravdu do tuhého

Sněmovní vyšetřovací komise prověřující privatizaci těžební společnosti OKD požádá policii, aby k vý…