Oslavu v Senátu rozpumpoval Pithart: Ať žije Tchaj-wan, slává Ukrajině. Náš ukecanej Jarda umřel za věc

25.03.2022 10:28 | On-line

Někdejší předseda Senátu Petr Pithart na půdě horní komory složil hold svému dlouholetému kolegovi Jaroslavu Kuberovi (ODS). Zdůraznil, že kdyby nebylo statečnosti Jaroslava Kubery, možná by nenastal tolik potřebný obrat české zahraniční politiky od Číny a Ruska ke svobodnému Tchaj-wanu a hrdinně bojující Ukrajině. „Jsem na dnešní Senát hrdý. Ať žije svobodný Tchaj-wan. Sláva bojující Ukrajině,“ zvolal Pithart. Poděkoval také stávajícímu předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi.

Oslavu v Senátu rozpumpoval Pithart: Ať žije Tchaj-wan, slává Ukrajině. Náš ukecanej Jarda umřel za věc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Pithart

U příležitosti 25. výročí ustavující schůze Senátu promluvil stávající předseda horní komory Miloš Vystrčil (ODS) a popřál horní komoře parlamentu, aby se i v budoucnu senátoři chovali rozvážně a aby neohýbali hřbet tam, kde už ho jiní ohnuli.

Po Vystrčilovi promluvil také jeden z jeho předchůdců - český expremiér, někdejší předseda Senátu a jeden z tvůrců Ústavy ČR Petr Pithart. K řečnickému pultíku dorazil se stužkou v ukrajinských barvách a vedle senátorek a senátorů pozdravil také Věru Kuberovou, vdovu po dlouholetém senátorovi a také někdejším předsedovi Senátu, který zemřel ve funkci náhle v lednu 2020.

„Rusko a v poslední době snad i Čína nemálo našich lidí jaksi přitahovaly. Ti lidé se ale nikdy nechtěli stěhovat do Ruska nebo dokonce do Číny a žít tam. Rozumím tomu tak, že to byla, či je spíše obava ze Západu, než obdiv či láska k východu, která jejich postoje formulovala. Obava před náročností osobního, občanského, profesního života, oproti lážo plážo lido-demo,“ poznamenal v narážce na tzv. lidové demokracie, které se ve střední a východní Evropě rodily už po druhé světové válce pod diktátem Sovětského svazu. Dnes za vzor tzv. lidové demokracie vydává samu sebe komunistická Čína.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

21:41 Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

„Nemělo by se zapomenout na hrdiny bojující za naši vlast. Jezdíme na veškeré pietní akty,“ sdělil j…