Oslovují mě soudruhu, rozjel Grebeníček odpověď čtenáři

24.10.2013 14:31

Čtenář ParlamentníchListů.cz a zároveň člen KSČM vytkl bývalému předsedovi a exposlanci Miroslavu Grebeníčkovi nečinnost v boji proti korupci a „kmotrům“. Kvůli tomu, že se komunisté chovají jako „mrtví brouci“, přicházejí prý o hlasy voličů.

Oslovují mě soudruhu, rozjel Grebeníček odpověď čtenáři
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

Grebeníček začal svou odpověď výtkou. „V KSČM mne obvykle dlouholetí členové oslovují spíše soudruhu, ale pokud jste zvolil oslovení pane, mohu Vás ujistit, že snadno zjistíte, když se proberete stenozáznamy interpelací a projevů poslanců KSČM, že na rozkrádání a tunelování veřejných prostředků a na korupční a prokorupční postupy ODS a naposledy i TOP 09 a nejrůznějších kmotrů a klientů korupčních mafií upozorňuje KSČM systematicky a dlouhodobě od doby, kdy pod záminkou privatizace tunelování, rozkrádání veřejného majetku a korupční aféry začaly,“ brání se expředseda.

Protikorupční návrhy blokovala i ČSSD

Vinu hází na média, která o činnosti komunistů neinformuje. „Nejen členové KSČM, ale i sympatizující a ostatní občané mohou dnes, tak jako zřejmě Vy, narážet na bariéry moderní cenzury, která se provozuje ve většině propravicově orientovaných médiích, ale i v takzvaných médiích veřejné služby. V těchto médiích si o tom, co KSČM skutečně dělá a jaké zastává postoje a programové návrhy, pořádný obrázek neuděláte,“ postěžoval si.

Odpověď M. Grebeníčka ZDE.

A připomíná, že KSČM se proti korupci bojovat snažila. „Při aktivnějším shánění informací také zjistíte, že pravicová většina ve sněmovně, a v minulosti někdy i ČSSD, blokovala přijetí návrhů KSČM na důraznější a efektivnější zákony a postupy proti korupci a rozkrádání veřejného, ale i soukromého majetku. Změnit stav, kdy kmotři a klienti nebo trafikanti ODS a další poškozují stát a občany bez obavy z nějakého odpovídajícího postihu, je možné jen přijetím účinných zákonů a odpovědným prosazováním vládních a dalších opatření, lepší prací justice a také pomocí veřejného odporu občanů a nejrůznějších aktivit proti politice a praxi korupce a rozkrádání a promrhávání zdrojů státu a obcí,“ vysvětluje Grebeníček čtenáři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jenom stojí a čučí! Prezident Zeman drsně zametl s těmi, kteří mu chodí na náměstí s červenými kartami

17:44 Jenom stojí a čučí! Prezident Zeman drsně zametl s těmi, kteří mu chodí na náměstí s červenými kartami

Prezident republiky Miloš Zeman zavítal při své cestě Krajem Vysočina do Humpolce. V kraji bude na n…