Osmnáct mrtvých při ostřelování Oděsy, hlásí CNN. A bývalý ministr promluvil o Putinových nočních můrách

1.7.2022 10:37 dop.

Při ruském nočním raketovém útoku na ukrajinské přístavní město Oděsa zemřelo nejméně 18 lidí. Další lidé byli zraněni. Tři rakety dopadly i na obytný dům. Dalších 30 lidí bylo při úderech zraněno, uvedl zástupce náčelníka generálního štábu ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko. Na jeho slova upozornila americká CNN.

Osmnáct mrtvých při ostřelování Oděsy, hlásí CNN. A bývalý ministr promluvil o Putinových nočních můrách
Foto: Repro Twitter
Popisek: Charkov - 24.2.2022

Ukrajinská Oděsa zažila těžkou noc. Ruští agresoři na město vypustili několik raket. Tři z nich zasáhly i patrový obytný dům a zabily nejméně 18 lidí. Dalších 30 osob bylo podle Kyryla Tymošenka zraněno. Úřady uvedly, že počty pravděpodobně porostou, protože pokračují pátrací a záchranné operace.

Jižní velitelství ukrajinských ozbrojených sil uvedlo, že budovy byly zasaženy protilodními střelami vzduch-země Kh-22 odpálenými ze strategických bombardérů Tu-22 létajících nad Černým mořem. Jedná se o stejný typ munice, jaký ruské síly použily při útoku, který v pondělí zasáhl nákupní centrum v Kremenčuku na střední Ukrajině a zabil nejméně 18 lidí.

Bývalý americký ministr obrany James Mattis se kvůli ruské válce na Ukrajině pustil do ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Tragédie naší doby je, že Putin je stvoření přímo z Dostojevského. Chodí spát každou noc naštvaný, chodí spát každou noc vystrašený, chodí spát každou noc s tím, že Rusko je obklopeno nočními můrami a podle toho jedná,“ řekl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…