Ostravský bard Větvička originálně okomentoval rozstříleného íránského generála: ČT chválí, takže...

04.01.2020 20:18

Publicista Ladislav Větvička se svým velmi svérázným způsobem vyjádřil ke smrti velitele íránských elitních jednotek Kuds Kásima Sulejmáního. „Havloidi“ prý „hýkají“ nad smrtí tohoto muže blahem, ale podle Větvičky je asi dobře, že je mrtvý. Řekla to prý i „Česká televíza“.

Ostravský bard Větvička originálně okomentoval rozstříleného íránského generála: ČT chválí, takže...
Foto: Facebook Ladislava Větvičky
Popisek: Ladislav Větvička
reklama

Prezident Spojených států Donald Trump se odhodlal k akci, ke které nesáhli jeho předchůdci, a nechal zabít velitele íránských elitních jednotek Kuds Kásima Sulejmáního. Trump oznámil, že Sulejmání nesl odpovědnost za smrt mnoha Američanů v akcích, které jako mocný muž íránského režimu osnoval.

Větvička však přiznal, že Kásima Sulejmáního ani neznal, ale i tak si myslí, že Trump neměl nařídit jeho zabití a to nemělo být na území cizího státu provedeno, protože tím bylo porušeno základní lidské právo Sulejmáního, právo na život.

Ostatně domnivam se, že během zasahu proti temu iranskemu generalovi existuje jeden činitel, o kerem nemože nikdo pochybovat. Nalety a tři rakety z bezpilotniho stroja na cizim uzemi na mezinarodnim letišťu nebyly vyvolane hmotnym zajmem. Jejich povaha byla vylučně humanytarni. To, co tady bylo ve hře, su zakladni principy, lidska prava, kerym byla dana taka pryjoryta, že lidske pravo jedinca je tady naprosto nicotne. Tady prostě všeobecna lidska prava su duležitějši, než jakesik jedno lidske pravo nebo třeba statni suverenyta...“ okomentoval americkou akci publicista na blogu iDNES.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Píchli mu vakcínu. Protilátky nula.“ Profesor Pirk odhalil příběhy z praxe

14:21 „Píchli mu vakcínu. Protilátky nula.“ Profesor Pirk odhalil příběhy z praxe

Hostem Pavlíny Wolfové v CNN Prima News byl kardiochirurg Jan Pirk. Současná špatná situace je podle…