Ostré břitvy, žiletky, zavírací nože, boxery, nunčaky nebo zapalovač s ukrytým nožem. Fotky s mrtvolami. Nalezeno prý u uprchlíků

11.02.2016 7:18

Český policista a bývalý člen výboru Rady vlády pro lidská práva Martin Herzán se v dnešním vydání deníku Právo ohradil proti nařčení, že jeho předchozí výpovědi o situaci na slovinské hranici jsou lživé. Herzán v minulých dnech popsal své znepokojující šestitýdenní zkušenosti z přelomu roku v uprchlickém táboře Dobova.

Ostré břitvy, žiletky, zavírací nože, boxery, nunčaky nebo zapalovač s ukrytým nožem. Fotky s mrtvolami. Nalezeno prý u uprchlíků
Foto: Rudolf Komár
Popisek: Protidemonstrace za přijímání uprchlíků a proti fašismu

Jak sám tvrdí, může všechna svá slova doložit. Tak se brání Herzán řečem, že jeho stanoviska byla nepravdivá. „Za informacemi ze svého článku si stojím, vše mohu doložit. Dál se k nim ale nebudu do tisku vyjadřovat,“ uvedl dnes pro Právo Herzán. Ten minulý týden popsal, jak přes slovinsko-chorvatskou hranici pronikají do Evropské unie islamisté. Tato slova popřela například slovinská policie, místopředseda Strany zelených Michal Berg dokonce na Herzána podal trestní oznámení za šíření poplašné zprávy. 

Redaktoři Práva si však včera mohli od Herzána prohlédnout fotografie zbraní, jež jsou ve Slovinsku zabavovány. Podle svých slov viděli například ostré břitvy, žiletky, zavírací nože, boxery, nunčaky nebo zapalovač s ukrytým nožem. Existenci zbraní, které převážejí prý hlavně malé děti, slovinská policie popírá a popisuje, že jsou zabavené občas jen malé předměty, například vhodné na přípravu jídla. 

Redaktoři se včera mohli také přesvědčit na vlastní oči o existenci fotografií z mučení a vražd běženců. Viděli tak podle svých slov obrázky rozsekaných lidských těl či fotku z brutální popravy. Podle Slovinců tak migranti chtějí ukázat, před čím prchají. Herzán však poukázal na to, že mnozí muži, kteří byli na Slovinsku zadrženi, sami pózovali na některých fotografiích se zbraněmi v ruce. 

Podle Herzána se však totožnost migrantů neověřuje, v Řecku se jim prý například vystavují doklady s datem narození 1. ledna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…