Ostrostřelba v ČSSD neutichá: Hamáček se pustil do Chovance

15.10.2018 15:20

Jam Hamáček vede sociální demokracii v době, kdy se straně nedaří. V komunálních volbách ztratila mnoho zastupitelů. Z „velkého magistrátu“ v Praze vypadla úplně a v senátních volbách obhájila jediný mandát ze 13, které měla ve hře. Předseda strany proto v neděli v Žižkovské věži u Václava Moravce obrazně řečeno bouchl do stolu a poslal stranám vzkaz. V pondělí bouchl do stolu znovu. Udeřil na Milana Chovance. Nahlédněte.

Ostrostřelba v ČSSD neutichá: Hamáček se pustil do Chovance
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Hamáček při debatě s Jaroslavem Tvrdíkem
reklama

Předseda ČSSD Jan Hamáček se tentokrát rozzlobil už opravdu hodně. V nedělních Otázkách Václava Moravce konstatoval, že byl moc měkký na své spolustraníky a že hodlá uplatňovat tvrdší linii. Nehodlá prý tolerovat vzájemné ostřelování sociálních demokratů v médiích.

O 24 hodin ho zvedl ze židle jeho stranický kolega Milan Chovanec, který otevřeně prohlásil, že sociální demokracie má opustit vládní limuzíny a ulehnout na tvrdá lůžka v opozici, kde se pomalu opět postaví na nohy. Dopis dostal k dispozici deník Právo. „Nelze nadále zůstávat nedůstojným fíkovým listem této vlády. Měli bychom jasně formulovat naši cestu, jak z kabinetu odejít a případně tolerovat nově vzniklé vládní uskupení. Tolerance by byla možná za dodržení jasně stanovených podmínek,“ napsal Chovanec.

ČSSD podle bývalého hejtmana Plzeňského kraje a někdejšího ministra vnitra potřebuje v čele nové tváře, nový styl politiky a nové myšlenky. Jinak prý skončila.

Hamáček Chovancovi připomněl, že vedl stranu krátce po tom, co z jejího čela odešel Bohuslav Sobotka. I Chovanec tedy nese podíl na tom, že ČSSD ve sněmovních volbách 2017 dopadla tak katastrofálně. A teď, když stranu vyzývá k odchodu do pozice, jí nijak nepomáhá.

„Milan Chovanec nám současně nenabízí žádný recept. Myslí vážně, že z vlády odejdeme jen proto, abychom ji vzápětí ve Sněmovně tolerovali? Budu tyto věci řešit na nejbližších jednáních našich vnitrostranických orgánů. Zopakuji nyní jen, že pokud někdo chce ČSSD pomoci a myslí to opravdu vážně, budu s ním rád spolupracovat. Ať to ale dělá uvnitř strany, na našich jednáních a schůzích. Pokud ale těmto lidem nejde o dobro strany a považují za správné toto věčné mediální špinění spolustraníků, nevidím důvod, aby v ČSSD zůstávali,“ zdůraznil Hamáček na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

12:05 „Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

Na Rudém náměstí v Moskvě v neděli dopoledne začaly tradiční oslavy vítězství nad nacistickým Německ…